Akcesoria do wina, czy to dobry prezent?

Jeżeli jesteś smakoszem wina i butelka dobrego trunku często towarzyszy twoim daniom lub spotkaniom towarzyskim, na pewno czasem zastanawiasz się, co zrobić, by podawanie tego alkoholu weszło na wyższy poziom. Być może szukasz też pomysłu na użyteczny prezent dla smakosza win.

Czym są akcesoria do wina?

zestaw akcesoriów do winaDoświadczony degustator na pewno ucieszy się z butelki dobrego wina lub z kolekcjonerskiej wersji tego alkoholu. Jeżeli jednak chcemy wyjść poza ramy i być bardziej oryginalni dobrym pomysłem może okazać się zestaw akcesoriów do wina. Na rynku obecnie możemy znaleźć gotowe już zestawy lub kompletować je samemu. To najbardziej popularnych akcesoriów zaliczają się korkociągi. Najlepszy będzie uwielbiany przez znawców trybuszon. Następne w kolejce są korki do wina wielorazowego użytku, którymi możemy ponownie zatkać butelkę, by wino nie wywietrzało. Ostatnim bardzo popularnym akcesorium jest nalewak, czyli nakręcany na szyjkę specjalny lejek, dzięki któremu możemy lepiej kontrolować strumień wina. Warto jednak wspomnieć też o mniej popularnych, a jednak bardzo przydatnych dla początkującego sommelier. Na przykład pierścień na butelkę, oprócz walorów estetycznych zapewni nam także czystą butelkę, bo taki pierścień zatrzymuje ewentualne krople spływające wzdłuż szyjki. Przydatny może okazać się także obcinacz, by nie męczyć się z folią zabezpieczającą korek i pozbyć się jej w bezpieczny sposób.

Ostatnim, równie ważnym i dość mało popularnym akcesorium jest termometr do wina. Obecnie mamy szeroki wybór takich produktów. Mogą one prezentować się w bardzo klasyczny, elegancki sposób, dodając elegancji także samej butelce, lub przyjęciu. Mogą one także mieć humorystyczną formę, dlatego sprawdzą się także u kogoś, kto lubi śmieszne gadżety.