Aplikacja kontra strona- co jest lepsze?

Cześć! Tak na samym początku powiem wam dlaczego ten temat jest ciekawy. Otóż dlatego że w branży informatycznej wiele jest pojęć dwuznacznych i często są one nie jasne. Wiele osób albo wchodzących do branży albo będących laikami w tej dziedzinie gubi się w tej branży i często zdarza się że z niej rezygnuje.

Projektowanie stron Wrocław, tanie i efektywne

Projektowanie stron WrocławNiestety to jest wina internetu co nie jeden użytkownik wam pewnie powie. Ciężko jet w internecie znaleźć jednoznaczne pojęcia chyba, że wie się jak szukać. No i właśnie w tej sytuacji też nie można znaleźć jednoznacznej opinii. Definicja internetowa mówi że Strony internetowe to dokument HTML i CSS zamieszczony na serwerze WWW. No i tutaj właściwie to by było na tyle ponieważ to co wcześniej napisałem to portale internetowe, a aplikacje internetowe potrzebują jeszcze innych języków programowania (przykładowo PHP), aby móc wykonywać więcej funkcji. Projektowanie stron Wrocław używa wielu różnych języków programowania. Wydawałoby się, że to już koniec naszych rozterek ale niestety to nie wszystko. Chociaż Wikipedia w wielu przypadkach jest bardzo pomocna. Tutaj łatwo można zobaczyć o czym jest mowa w przypadku aplikacji. Jednak z dalszej definicji o stronie internetowej wynika, że serwisy internetowe z CMS’em (Joomla, WordPress czy Drupal) to aplikacje internetowe. O co więc chodzi? Ja uważam że strony internetowe to pojęcie worek gdzie każdy wrzuca co chce. Generalnie dla ludzi nie z branży to wszystko co wyświetla się w przeglądarce to strona internetowa. Moim zdaniem najprościej jest to podzielić poprzez kryterium techniczne. Jeśli coś jest statycznym HTML i CSS to jest to strona internetowa.

Jeśli jednak mamy do czynienia z inna technologią (zazwyczaj dodatkowy język programowania) to śmiało możemy nazywać taki twór aplikacjami sieciowymi. Pamiętajmy również że tworzenie stron internetowych jest prostsze właśnie z racji tego że mamy tylko statyczny język HTML oraz CSS i nie jest to zbyt skomplikowany język.