Babcia i foto budka

Wybraliśmy się z nasza babcią do galerii handlowej. Jej uwagę zwróciła fotobudka stojąca na środku sklepu. Poszliśmy dalej, bo chcieliśmy, aby wybrała sobie coś fajnego, bo jej znajoma ma niedługo wesele w Warszawie, a babci ciuchy nie nadawały się na tę okazję.

Foto budka i zdjęcia babci

foto budkaW pewnym momencie babcia nam gdzieś zniknęła. Okazało się, że dlatego foto budka ją zainteresowała, bo myślała, że to toaleta. Wyszła zniesmaczona, i stwierdziła, że w tej łazience nie ma światła. Gdy jej wytłumaczyliśmy, do czego to służy, było jej wstyd, ale powiedziałam, że to nic takiego, w końcu skąd miała wiedzieć. Mówiła, że Warszawa się tak rozbudowała, że sama już nie wie, co do czego służy. Narzekała też na nowoczesne telefony, bo nie umiała ich obsługiwać. Weszliśmy do jednego sklepu i zaczęła mierzyć ubrania. To co sobie wybrała, według nas nie nadawało się na tę uroczystość. Delikatnie musieliśmy dać jej do zrozumienia, że teraz chodzi się w trochę innych ciuchach. W końcu wpadła nam w oko garsonka fioletowa, pasująca do jej uroczystej bluzki. No, jedno z głowy, teraz tylko spódnica. Z nią było trochę problemu, bo nie znaliśmy rozmiaru babci, i musiała przymierzać każdy po kolei. Jednak nic na nią nie pasowało, i trzeba było szukać dalej. Dopiero chyba w piątym sklepie znaleźliśmy coś odpowiedniego. Biedna babcia zmęczyła się tym całym chodzeniem, więc zabraliśmy ją na jakąś kawę. Gdy nadszedł czas wesela, odwieźliśmy babcię i chwile porozmawialiśmy z weselnymi gośćmi. Rozprawiali o tym, kto jaki prezent kupił. Nasza seniorka wybrała taki serwis, z naczyniami i filiżankami, z eleganckimi zdobieniami. Zostawiliśmy ją i pojechaliśmy do domu. Nagle zadzwoniła do nas. Powiedziała z przejęciem, że jet tutaj fotobudka na wesele, tak jak w sklepie. Stwierdziła, że dobrze się stało, że była z nami w galerii, bo teraz przynajmniej się nie zbłaźni.

Cała babcia, zawsze ważna jest dla niej opinia innych. Kazaliśmy jej wejść do środka i zrobić sobie jakieś fajne zdjęcie. Pokazywała je później całej rodzinie i tłumaczyła skąd je ma. Teraz to fachowiec budkowy.

Więcej o fotobudce na stronie www.abrakadabrafotobudka.pl