kursy Rzeszów

Bezpłatne szkoły policealne – czy tutaj gdzieś tkwi haczyk?

Rynek usług edukacyjnych w Polsce cały czas się rozwija. W ostatnich latach powstało wiele prywatnych uczelni wyższych, szkół językowych, firm szkoleniowych oferujących rozmaite kursy zawodowe i językowe. Na lokalnych rynkach pojawiają się również placówki umożliwiające zdobycie świadectwa szkoły średniej. Oferta skierowana jest w stronę absolwentów gimnazjów. Szkoły dla dorosłych mogą wybrać także osoby, które ukończyły szkołę podstawową w trybie 8-klasowym. Większość tego typu placówek wymaga jednak płacenia czesnego w miesięcznych lub semestralnych ratach, ponieważ są to szkoły prywatne.

Kursy Rzeszów

Na rynku znajdziemy również państwowe szkoły policealne w Rzeszowie. Ich zaletą jest nie tylko brak opłat, ale także zwykle wyższy poziom nauczania. Placówki tego typu muszą bowiem spełniać wszystkie wymagania MEN, podlegają kontrolom z kuratorium oświaty. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wiele firm bardziej ceni dyplom szkoły państwowej, która posiada bogatą historię i pewną renomę. Niestety takich placówek jest tak naprawdę niewiele.kursy Rzeszów
Wystarczy jednak przejrzeć oferty, aby zauważyć, że wiele szkół prywatnych proponuje darmowe kierunki policealne oraz przeróżne kursy Rzeszów. Dostępne są zarówno roczne (2 semestry), jak i 2-letnie szkoły. Ich ukończenie jest równoznaczne z ukończeniem technikum, ponieważ proces edukacji zakończony jest państwowym egzaminem zawodowym. Oferty takich szkół skierowane są w stronę osób, które posiadają wykształcenie średnie (ukończone liceum).
Czy jednak darmowe szkoły policealne rzeczywiście nie wiążą się z żadnymi opłatami? Otóż, działalność wielu szkół jest finansowana przez państwo. To pozwala im proponować darmową naukę na wielu kierunkach policealnych. Warto zwrócić uwagę na to, że uczniowie otrzymują wszystkie przywileje – zniżki na podstawie legitymacji szkolnej na przejazdy komunikacją miejską czy pociągami, zniżki na bilety do kina, teatru, muzeów czy na baseny. Nie powinniśmy więc obawiać się, że darmowe szkoły policealne tak naprawdę zerowe wpisowe i 0 zł opłat traktują, jak chwyt marketingowy, który pozwoli im zdobyć słuchaczy. Za naukę rzeczywiście nie będziemy musieli zapłacić.