Botox – kto może go aplikować?

Jak okazuje się nie każdy może od tak po prostu wykonywać zabiegi na twarz, które ingerują w warstwę skórną. Inne uprawnienia ma kosmetolog a inne lekarz medycyny estetycznej. Poniższy artykuł rzuca trochę światła na tą kwestię.

Dla kogo botox jest bezpieczny?

medycyna estetycznaPrzede wszystkim, aby zrozumieć tą różnicę, trzeba najpierw określić zabiegi na ciało czysto pielęgnacyjne od od zabiegów inwazyjnych. Wszystkie zabiegi wymagające iniekcji w skórę wykonywać może tylko lekarz medycyny estetycznej. Są to przede wszystkim liposukcja, lifting wampirzy, botox, lipoliza iniekcyjna, podawanie wypełniaczy, powiększanie ust, mezoterapia igłowa, i laserowe zabiegi na twarz wykonywane frakcyjnym laserem CO2. Natomiast zabiegi pielęgnacyjne obejmują hennę brwi, wykonanie makijażu, masaże twarzy, a także mikrodermobrazję, głębokie oczyszczanie twarzy i inne zabiegi na ciało. Nawet makijaż permanentny wymaga specjalnych kwalifikacji, kosmetyczna bowiem musi ona być linergistką. Przede wszystkim zabiegi kosmetyczne od tego co oferuje medycyna estetyczna-bydgoszcz różnią się tym, że działają tylko profilaktyczne. Natomiast jeżeli chodzi o zabiegi inwazyjne mają one przede wszystkim na celu zwalczenie postępujących oznak starzenia, poprzez wygładzenie zmarszczek lub zabiegi odtwarzające np. wypełnianie kwasem polimlekowym. Dodatkowo lekarz medycyny estetycznej może zlikwidować przebarwienia skóry powstałe wskutek promieniowania UV.
Natomiast zabiegi wykonywane przez kosmetyczkę nie odmładzają, a jedynie korygują drobne nieprawidłowości w wyglądzie lub powierzchowne problemu. Jedna jak i druga strona ma swoich konsumentów dlatego najczęściej w Bydgoszczy możemy spotkać się z połączeniem tych dwóch zawodów w klinikę kosmetologii i medycyny estetycznej.