Centralne ogrzewanie a ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej wybierane przez osoby budujące swoje domki jednorodzinne w Łodzi. Jest to ogrzewanie, dzięki któremu nasz podłoga zawsze będzie przyjemnie ciepła i nawet chodząc bez kapci nie zmarzną nam stopy.

Przyłącza gazowe w Łodzi są najlepsze!

przyłącza gazowe w łodziTakie ogrzewanie sprawia, że pomieszczenie jest równomiernie nagrzewane, bo ciepło idzie od spodu, a nie z jednego miejsca, czyli z grzejnika. To także bardzo dobre rozwiązanie w pomieszczeniach gdzie mamy mało miejsca i kaloryfery by się nie zmieściły, lub byłyby niepraktyczne, czyli kuchnia, łazienka lub korytarz i przedpokoje. Czy ogrzewanie centralne w Łodzi połączone z ogrzewaniem podłogowym to dobre rozwiązanie? Na pewno tak! Podłączenie instalacji podłogowej na pewno nie jest najtańszym rozwiązaniem i przedłuża nam kładzenie podłóg w domu, ale komfort jego użytkowania na pewno nam to zrekompensuje. Zimne kafelki nie są przyjemne, a takie ogrzane są bardzo miłe. Trzeba tylko pamiętać o tym, że nie każde łódzkie centralne ogrzewanie nada się pod ogrzewanie podłogowe. Idealna będzie do tego pompa ciepła, wręcz stworzona do takiego ogrzewania dodatkowego. Przyłącze gazowe nie będzie już takie dobre, bo jego instalacja jest bardziej skomplikowana, czyli też droższa i dużo gazu wejdzie nam na ogrzanie podłogi. Zaskakujące jest, że piece na ekogroszek czy inną biomasę nadają się do ogrzewania podłogowego.

Mimo potrzeby dosypywania materiału do pieca, a nie stałego łącza jak w przypadku gazu, takie kotły lepiej się sprawdzają, niż przyłącza gazowe w Łodzi. Zatem przed wyborem ogrzewania musimy się zastanowić, czy będziemy instalować ogrzewanie podłogowe, żeby później nie żałować swojej decyzji.