Czy stosowanie henny jest zdrowe?

 

Co jakiś czas kobiety pragną nieco zmienić swój wygląd. Może to być zmienienie swojego stylu ubierania czy też stosowanie innych dodatków. Jednak jednym z najbardziej oczywistych wyborów jest zmiana kolor włosów. Jednak co warto stosować żeby ich nie zniszczyć? Chciałbym o tym opowiedzieć.

Dlaczego henna może poprawić stan włosów?

naturalna henna khadiWarto zastosować w tym przypadku po prostu hennę. Może słyszałyście o tym że ona oblepia włosy co nie jest zdrowe, jednak prawda wygląda zupełnie inaczej. Taka henna powinna być możliwie naturalna, czyli bez żadnych składników chemicznych, choć odpuszczalne są inne zioła. Ogółem cząsteczki wnikają do kory włosa gdzie łączą się z włóknami keratyny. Nie tylko zmieniają kolor włosów ale także uzupełniają ubytki. Dlatego też można liczyć na to że włosy są mocniejsze, grubsze, a przy tym są naprawdę dobrze chronione przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Poza tym henny posiadają dosyć sporo różnych minerałów i witamin, dzięki temu dodatkowo odżywiają włosy. Jak więc widać jest to naprawdę dobry wybór, który warto podjąć jeśli zależy wam na swoich włosach. Mojej dziewczynie spodobała się przede wszystkim naturalna henna khadi. Zapewne znajdziecie coś dla siebie, jednak doradzałbym wybierać jakieś znane marki, gdzie można być pewnym co do jakości oraz naturalności produktów. Henny są o tyle dobre że w przeciwieństwie do chemicznych farb do włosów ich tak nie niszczą. Będziecie mogły cieszyć się innym kolorem, a jednocześnie poprawicie ich stan.

Wymieniłem dosyć sporo korzyści które wynikają ze stosowania henny, jednak trzeba po prostu na samej sobie to wypróbować. Wtedy będziecie mogły być pewne co do tego że ten produkt jest dla was. Myślę że warto spróbować czegoś nowego, szczególnie że naprawdę wiele osób to poleca.