Czyszczenie hal sportowych za pomocą maszyny szorującej

Czyszczenie hal i obiektów sportowych jest bardzo ważnym elementem, który zapewnia odpowiednie i higieniczne warunki do uprawiania sportów. Zwłaszcza eksploatacja podłogi jest w takich miejscach nasilona, dlatego konieczna jest odpowiednia konserwacja i zabezpieczenia powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czy można zastosować szorowarkę na drewnianej podłodze?

dokładna szorowarka do podłógObiekty sportowe zwykle charakteryzują się dużą powierzchnią. Codzienne użytkowanie przez dzieci, młodzież i dorosłych uprawiających różna aktywności fizyczne sprawia, że podłogę w takich miejscach trzeba regularnie czyścić, a narażenie na błoto, piasek i nieodpowiednie obuwie w przypadku hal sportowych może narażać powierzchnię podłogi na uszkodzenia mechaniczne. W pozbyciu się takich zabrudzeń pomoże dokładna szorowarka do podłóg, która skutecznie i w zdecydowanie krótszym czasie usunie wszelkie zanieczyszczenia i dokładnie wypoleruje powierzchnię. Z zastosowaniem tego rodzaju urządzeń należy uważać w przypadku drewnianych parkietów, bowiem tak inwazyjne czyszczenie może uszkodzić warstwę lakieru, jednak skorzystanie z takiego urządzenia nie jest niemożliwe. Wystarczy dobór odpowiednich parametrów pracy maszyny oraz funkcji mocnego odsysania wody, bowiem mycie podłogi drewnianej jest możliwe, trzeba tylko zadbać o to, by płyn nie pozostał na powierzchni parkietu. W przypadku nawierzchni syntetycznych nie ma ograniczeń co do korzystania z tego typu urządzeń.

W krytym obiekcie sportowym powierzchnia ma zwykle kilkaset metrów kwadratowych, a codzienne eksploatowanie podłogi w takim miejscu wymaga regularnego czyszczenia, które nieco różni się od tego wykonywanego w prywatnych domach. Przede wszystkim, aby skrócić czas wykonywania zadania oraz odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi należy użyć specjalnych maszyn.