Deski do żelazek odporne na ogień

Myśl o tym, że zostawiliśmy włączone żelazko na desce i wyszliśmy z domu każdego czasem nachodzi. Nawet jeśli pamiętamy moment wyłączenia żelazka z prądu, może to być dla nas zastanawiające. Producenci desek zauważyli ten problem, dzięki czemu tworzą je z lepszych materiałów, które się przede wszystkim nie zajmą ogniem pod wpływem dużej temperatury pozostawionego żelazka. Technika jest bardzo prosta.

Bezpieczne deski do żelazek

deska do żelazek parowychDeski do prasowania są tak samo udoskonalane, jak wszystkie inny produkty codziennego użytku. Dawniej deska do żelazek parowych była często pokryta materiałem naturalnym, takim jak bawełna. Teraz producenci robią zupełnie inaczej. Każda deska jest obszyta materiałem sztucznym. Dzięki temu gdy zostawimy włączone żelazko, materiał nie zacznie płonąć, lecz się topić, a następnie stwardnieje. Dzięki temu nie powstaną płomienie, które są sporym problemem w takiej sytuacji. Dodatkowo w desce jest cienka blacha. Nawet jeśli wszystko się przetopi, blacha nie nagrzeje się do takiego stopnia, aby powstał na niej ogień. Można zostawić żelazko włączone, położone gorącą stroną na materiale i nie ucierpi na tym nasz dom. Oczywiście blacha będzie gorąca, ale każdy się domyśli, że nie można jej wtedy dotykać. Są również deski z materiałów całkowicie odpornych na ciepło, jednak testuje się je jeszcze pod kątem funkcjonalności oraz wygody prasowania.

Deski do prasowania są po to unowocześniane, aby zwiększyć użyteczność oraz bezpieczeństwo. Tak samo myślą producenci żelazek, którzy tworzą dotykową rączkę. Jeśli użytkownik żelazka nie ma położonej dłoni na rączce, nie nagrzewa się ono. Taka deska jest jednak przydatna, ponieważ żelazko aby było zimne potrzebuje około dwudziestu minut. Nawet jeśli jest w nim użyty taki system.