Dlaczego akcesoria florystyczne są tak ważne?

Gdy byłam małą dziewczynką praca kwiaciarki kojarzyła mi się zawsze z uśmiechniętą panią, która dbała oraz pielęgnowała wszystkie rośliny znajdujące się w sklepie. Musi mieć jednak wiedzę na ten temat, a co za tym idzie powinna posiadać odpowiednie akcesoria florystyczne, niezbędne do wykonywania swoich obowiązków.

Jakie są rodzaje akcesoriów dla florystek?

akcesoria florystyczneSkoro mowa o akcesoriach florystycznych to pierwsza myśl, która mi się nasuwa to fartuch florystyczny, coś jak odzież ochronna w firmach produkcyjnych. W końcu żadna z nas nie chciałaby pochlapać wodą swoich nowych bądź ulubionych ubrań lub pobrudzić przy wykonywaniu innych prac na przykład nakładaniu brokatu na kwiaty. Akcesoria florystyczne są niezbędne do wykonywania bukietów czy też wiązanek. Kolejną sprawą, o której powinnam wspomnieć to narzędzia, które są podstawowymi narzędziami oraz przydają się w przypadku pielęgnowania. Mowa tu o kombinerkach, nożyku lub/i nożyczkach florystycznych, różnego rodzaju sekatorach czy też szczypcach. Wymienione przeze mnie akcesoria florystyczne to takie minimum. W końcu florysta to osoba kreatywna, która w czasie, gdy nie ma żadnych klientów, powinien oddać się swojej fantazji i zadbać o to, aby wystawa w żaden sposób nie była nudna. Akcesoria florystyczne pozwalają mu wykonać pomysł, który powstał w jego głowie za pomocą na przykład drutów florystycznych, gąbek, na podstawie których wykonuje się przede wszystkim bukiety stojące. Znajdują one swoje zastosowanie podczas chociażby przyjęć weselnych.

Bez akcesoriów florystycznych nie wyobrażam sobie pracy florystów, gdyż są podstawowym sprzętem, na którym opiera się ich praca. Akcesoria te pozwalają im także wykonać zamówienie, które my, jako klienci, im składamy. Dlatego stanowią one ważny element w wykonywaniu obowiązków florysty.