sklepy internetowe presta shop

Dobre sklepy internetowe presta shop – jakie powinny być?

Jeśli zdecydowaliśmy się na założenie własnego sklepy internetowego to na pewno powinniśmy go odpowiednio przygotować, zanim zaczniemy w nim cokolwiek sprzedawać. Bez względu an to czy będziemy sprzedawać nasiona warzyw, dozowniki barwnika, czy też luksusowe ubrania to jest kilka ogólnych zasad, których trzeba się trzymać.

Sklepy internetowe presta shop powinny mieć wyszukiwarkę

sklepy internetowe presta shopPo pierwsze, wszystko powinno być dobrze zaprojektowane od strony graficznej. Kolory nie powinny być zbyt jaskrawe, ani też zbyt kontrastowe. Grafiki podobnie jak czcionki powinny być duże i czytelne. Zawsze dobrze sprawdzi się białe tło, do którego dodamy kolorowe dodatki, na przykład menu i grafika na górze. Wtedy na pewno wszystko będzie dobrze wyglądało. Do tego nasze sklepy internetowe magento powinny być dobrze opisane. Kategorie mogą mieć opisy, choć nie są one wymagane. Muszą być jednak logiczne, mieć właściwe kategorie i podkategorie, żeby każdy klient mógł się odnaleźć w sklepie. Wszystkie sklepy internetowe presta shop powinny mieć również wyszukiwarkę, która w znaczący sposób ułatwia każdemu klientowi poruszanie się po sklepie. Do tego oczywiście nasz sklep internetowy powinien być zawsze aktualizowany. Nawet jak nie mamy w nim nowych produktów to zmieniajmy zakładki ,,promocje”, ,,wyprzedaż”, dodajmy również kategorię ,,nowości”.

Na takie kategorie zawsze chętnie klienci zaglądają. Układ strony też powinien być przejrzysty, menu z góry lub z boku, produkty w części środkowej, a na dole jakieś dodatkowe dane firmy. To standard przy takich sklepach.

Więcej informacji z tego tematu można przeczytać na stronie http://www.idea07.pl/co-robimy/sklepy-internetowe