Dom seniora coraz popularniejsze

Dawniej domy seniora nie cieszyły się w Polsce najlepszą sławą. Media co jakiś czas nagłaśniały przypadki zaniedbań do jakich dochodzi w poszczególnych domach opieki.

Dom seniora w pomorskim jest popularny

dom senioraPokazywano drastyczne zdjęcia i filmy na których widać było jak osoby starsza są głodzone, bite albo przywiązywane do łózek, żeby nie sprawiały problemu. Wszystkie tego typu sytuacje odbiły się bardzo także na prywatnych domach opieki – ludzie woleli aby bliska osoba starsza pozostawała w domu niż była narażona na upokorzenia jakie spotkały innych. Ta sytuacja się jednak zmienia. W dużej mierze odstąpiono od państwowych domów opieki na rzecz prywatnych, często wręcz luksusowych domów seniora. Największym powodzeniem cieszy się dom seniora-pomorskie nad morzem, osoby starsze bardzo doceniają walory zdrowotne związane z możliwością oddychania jodowanym, nadmorskim powietrzem. Jednakże nie tylko w województwach nadmorskich domów seniora jest sporo – powstają one w całej Polsce i wszystkie one cieszą się zainteresowaniem. ,,Rzeczywiście mamy sporo osób przebywających w naszym ośrodku. Zdecydowanie minęły już czasy kiedy domy opieki były źle kojarzone i budziły strach tak w osobach starszych jak i ich rodzinach. Wielu z naszych podopiecznych jest wręcz zadowolonych z tego, że mogą u nas przebywać bo jak mówią w domu ciągle byli sami – dzieci w pracy a wnuki w szkole. U nas jest inaczej, zawsze jest z kim porozmawiać. Wiele osób nawiązało u nas przyjaźnie a mamy też na koncie kilka małżeństw.” – przyznaje właścicielka jednego z takich ośrodków z Gdańska.

,,Zapewniamy naszym podopiecznym najlepsze możliwe warunki, dostosowujemy do ich potrzeb dietę oraz pamiętamy o tym w jakich godzinach muszą przyjmować leki – to dla nich i ich bliskich duże ułatwienie.” – mówi.