Domek letniskowy w Szczawnicy

Szczawnica, malownicza miejscowość w Pieninach. Znana ze swoich sanatoriów i domów zdrojowych. Szczególnie polecana osobom z chorobami górnych dróg oddechowych i problemami z reumatyzmem. Jednak jej atrakcje nie ograniczają się tylko do uzdrowisk.

Szczawnica – dobre miejsce na wyjazd na domek

domki w szczawnicyW Szczawnicy znajdziemy mnóstwo sanatoriów m.in. Dzwonkówka i Hutnik. Najbardziej znane jest chyba Uzdrowisko Szczawnica. Są tu też pensjonaty i hoteliki. Domki w Szczawnicy też znajdziemy. Jeśli wybieramy się na rodzinne wakacje taki domek będzie idealnym rozwiązaniem. Znajdziemy tu liczne wody zdrojowe bogate w bromek, bor i sód. Wody te nazywane są szczawami. Podobno stąd wzięła się nazwa miejscowości. Możemy wybrać się na zwiedzanie lokalnych zabytków. Możemy odwiedzić zabudowania starego Uzdrowiska, które pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Są pięknie zdobione godłami namalowanymi przez Józefa Szalaya, założyciela uzdrowiska. W podobnym klimacie utrzymana jest ulica Zdrojowa. Zabytkowy Park Górny z placem Dietla i Dworkiem Gościnnym też jest miejscem, które warto odwiedzić. Koniecznie trzeba też udać się na promenadę pełną urokliwych kawiarni i pysznych restauracji. Widać stąd też wyciąg na Palenicę. Osobom głodnym wrażeń polecamy rafting na Dunaju. Można też wybrać bardziej klasyczną wersję, i wybrać się na tradycyjny spływ przełomem Dunajca. W Szczawnicy wypoczywać aktywnie można też zimą. Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim jest tu Palenica ze swoją kolejką górską. Łączna długość wszystkich tras wynosi ponad cztery kilometry.

Jak widać w Szczawnicy każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno zimą jak i latem można ty aktywnie wypoczywać z całą rodziną. Miłośnicy natury też znajdą tu coś dla siebie. Niedaleko jest Pieniński Park Narodowy, najstarszy taki obiekt w Polsce.