Drewno na opał

W domkach jednorodzinnych ogrzewanie jest bardzo ważnym czynnikiem, który zapewnia mieszkańcom ciepło i zabezpieczenie przed wilgocią. Jedni do ogrzewania stosują piece na węgiel, a inni kminki elektryczne, lub na opał.

Jakim drewnem opałowym można palić?

drewno opałowe rybnikPomimo ostrzeżeń o smogu w wielu miastach, wielu Polaków nadaj ogrzewa swoje domy słabej jakości węglem i drewnem. Jeżeli chcemy dbać o środowisko, to lepiej wybierać wysokogatunkowe, bez substancji smolistych drewno, które jest znacznie lepsze dla naszego środowiska. Dobre drewno opałowe Rybnik posiada od wielu lat, gdyż znajduje się tam wiele tartaków, które profesjonalnie się zajmują materiałami na opał. Najczęściej kupujemy drewno sosnowe, świerkowe i klonowe, bo zapewnia długie godziny ciepła i posiada wysoką kaloryczność, przez co nie musimy co chwilę dokładać do pieca, czy kominka kolejnej porcji drewna. Aby opał był wysokiej jakości, to musi być odpowiednio sezonowany i składowany. Najlepiej aby drewno naturalnie się suszyło na świeżym powietrzu, bo wtedy na pewno nie zgnije. Jeżeli kupimy mokre drewno, to będzie ono bardzo słabo wydajne i w konsekwencji będziemy musieli go spali o pięćdziesiąt, a nawet o sto procent więcej, bo nie będzie dawało oczekiwanego ciepła. Drewno najlepiej kupować w sprawdzonym źródle, gdyż musi ono być odpowiednio suche, aby można było nim palić w kominku, czy piecu. W Rybniku znajdują się tartaki, które od lat są dostawcami wysokiej jakości drewna na opał, które świetnie się sprawdza.

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na ople, to możemy go szukać na różnych portalach z ogłoszeniami, gdzie okoliczni przedsiębiorcy posiadają zapasy drewna i chcą je sprzedać, albo od indywidualnych osób, które posiadają las. Jednak nigdy nie mamy gwarancji co jego jakości.