Dziecko jako pacjent w gabinecie stomatologicznym

 

Coraz więcej gabinetów stomatologicznych specjalizuje się w leczeniu zębów u dzieci. Dzieci w gabinetach dentystycznych reagują nieco inaczej, dlatego ich leczenie musi być przeprowadzane profesjonalnie. Wiele gabinetów oferuje na początku specjalną wizytę adaptacyjną dla dziecka.

Profesjonalne leczenie zębów mlecznych u dzieci

stomatolog olsztynKoszt takiej wizyty to najczęściej kilkadziesiąt złotych. Wizyta polega na zapoznaniem dziecka z gabinetem, wykonaniem przeglądu uzębienia i nie tylko. Dopiero na kolejnej wizycie podejmowane są już właściwe kroki mające na celu wyeliminowanie konkretnego problemu stomatologicznego. U dzieci występują zęby mleczne, które po pewnym czasie wypadają i odrastają jako zęby stałe. Zęby mleczne są jednak zbudowane prawie tak samo jak zęby stałe w związku z czym też mogą się psuć i też mogą boleć. Takie zęby są narażone na różne ubytki, które należy wypełniać jak najszybciej. Dobry stomatolog olsztyn zajmie się wypełnieniem ubytku w zębie mlecznym. U dzieci stosuje się kilka rodzajów wypełnień. Możliwe jest np. wypełnienie tymczasowe zęba mlecznego. Dodatkowo stosuje się wypełnienie kompozytowe. Jest możliwość zastosowania wypełnienia kolorowego zęba mlecznego, co szczególnie podoba się dzieciom. Koszt wypełnienia kolorowego do zęba wynosi ok. 150 zł. U dzieci można wykonywać dewitalizację miazgi w zębie mlecznym. Chodzi o to, by ząb był martwy – u dorosłych jest to wstęp do dalszego leczenia kanałowego.

Ząb, który został poddany dewitalizacji, nie posiada ani naczyń krwionośnych ani nerwów. W związku z tym taki ząb nie może boleć. W zębie mlecznym można założyć też specjalny opatrunek. U dzieci wykonuje się oczywiście ekstrakcje zębów znacznie częściej (po zębie mlecznym i tak wyrasta nowy ząb stały). U dzieci można też wykonywać lakowanie bruzd i lakierowanie zębów mlecznych.