Ekologiczne i energooszczędne budynki z prefabrykatów

Domy budowane w zakładach produkcyjnych stają się coraz powszechniejsze, a także bardziej dostępne dla wielu różnych poziomów budżetowych. Istnieje kilka korzyści przy wyborze niestandardowego domu wykonywanego w ten sposób nad tradycyjnym sposobem budowy.

Zalety budynków z prefabrykatów

budynki z prefabrykatówPonieważ niestandardowe domy prefabrykowane są budowane w kontrolowanym środowisku, zgodnie z określonymi standardami, możesz mieć pewność, że dom będzie zbudowany z jednakową jakością. Budowane na miejscu domy podlegają harmonogramom i często zróżnicowanym poziomom umiejętności niezależnych wykonawców – nie wspominając o skutkach niesprzyjającej pogody. Z drugiej strony domy prefabrykowane są budowane przez doświadczoną załogę w chronionej fabryce i są sprawdzane wielokrotnie podczas całego procesu budowy. Budynki te są również chwalone za ich wydajność energetyczną i zrównoważony rozwój. W tradycyjnej konstrukcji dodatkowe materiały często prowadzą do dodatkowych odpadów. Ponieważ jednak budynki z prefabrykatów są wytwarzane (przynajmniej częściowo) w fabryce, wszelkie dodatkowe materiały są poddawane recyklingowi w zakładzie. Jest to ogromna poprawa w stosunku do tradycyjnej strategii budowy, czyli wysyłania odpadów na składowisko. Kontrolowane środowisko, w którym wytwarzane są prefabrykowane domy, ułatwia zapewnienie, że konstrukcja jest dokładna, złącza są szczelne, a infiltracja powietrza i jego ucieczka są minimalizowane. Dzięki temu domy prefabrykowane mogą być izolowane na wyższym poziomie niż domy budowane na miejscu, a następnie często bardziej energooszczędne.

Domy tego rodzaju zwykle zajmują mniej czasu niż budowa domu. W rzeczywistości większość z nich zajmuje mniej niż połowę czasu potrzebnego na tradycyjny dom. Większość oszczędności czasu wynika z planowania z wyprzedzeniem, szybszego wytwarzania i eliminacji opóźnień w planowaniu pogody w terenie przez podwykonawców.