Emigracja i praca w budownictwie

W tamtym roku zostałem zmuszony przez sytuację finansową do wyjazdu za granicę do pracy. Postanowiłem, że wyjadę do Wielkiej Brytanii, ponieważ tylko język angielski nie był mi obcy, a wręcz całkiem nieźle się tam dogadywałem w tym języku.

Silniki deutz ułatwiają pracę w budownictwie

silnik deutzTym bardziej, że miałem skończone technikum budowlane, a jak wiadomo Anglicy bardzo lubią polskich pracowników. Więc czemu by nie zaciągnąć się gdzieś do pracy. Jednak jedyne oczekiwanie jakie miałem, to żeby nie pracować u Polaka. Byłem kiedyś już wcześniej w Anglii do pracy sezonowej i po tamtym wyjeździe wiem, że Polak, który dorobił się za granicą przestaje odczuwać empatię do swojego rodaka i wykorzystuje ich jak tylko może. Dlatego chciałem pójść do pracy u anglika. Tak też się udało. Pracowałem przy wykończaniu wnętrz. Jednak domy, jakie były stawiane w Anglii nie dorównywały tym, które wykańczałem w Polsce. Praca była stosunkowo prosta, a Anglicy wcale nie byli tacy szybcy do pracy jak my, Polacy. Więc jeden dom, który głowę bym dałem że wykończymy w tydzień wykończyliśmy w 3 tygodnie! A mieliśmy takie narzędzia jak trzeba. Zacieraczki do tynków, mocne wiertarki z udarem, Agregaty tynkarskie, packi, kleje farby najlepszych producentów i nawet zacieraczki do betonu. Wszystkie narzędzia mieliśmy albo od znanej światowej marki z Niemiec albo od firmy Putzmeister. Wszystkie maszyny takie jak pompy betonu, betoniarki itp. mieliśmy takie, w których pracowały Silniki deutz. W moim mniemaniu są to najlepsze silniki jakie tylko mogą być. Bardzo mocne, bardzo silne i mało spalające paliwa. Cena w Anglii wcale nie jest aż taka wysoka jak by się mogło wydawać. W sumie kosztuje niemal tyle samo co w Polsce po przeliczeniu, jednak pensje i zarobki tam są znacząco wyższe. Praca w takich warunkach i z takim sprzętem była naprawdę przyjemna. Nie musiałem się napracować ani jakoś mocniej wysilić, a pieniądze były kilka razy większe niż w Polsce. Tym bardziej, że po dwóch miesiącach otrzymałem znacząca podwyżkę i awans.

Wypłaty w Anglii są wypłacane raz na tydzień a nie jak u nas raz na miesiąc, dzięki czemu nawet przeżycie za niższą pensje nie jest trudne, po prostu wymaga odrobinę więcej oszczędzania, chociaż też bez przesady, ponieważ najniższa krajowa w Anglii jest wystarczającą na godne życie