Gdzie kupić replikę mieczu husarii?

Repliki szabli, mieczy i innych sprzętów wojennych to doskonały prezent dla sympatyków historii, kolekcjonerów tym podobnych rzeczy. Jest to gustowny, oryginalny podarunek, między innymi dla szefa, czy dla któregoś z członków naszej rodziny. Takie repliki stanowią nieszablonową dekorację salonu, z pewnością doskonale będą prezentować się na przykład nad kominkiem.

Historia Husarii, gdzie dostać repliki ich mieczy

miecz husarskiWiele informacji na temat samej Husarii, ich osiągnięć znają głównie historycy i osoby, które pasjonują się historią. Warto jednak zagłębić się w ten temat, ponieważ niektórym może wydać się on bardzo ciekawy. Husaria to grupa oddziałów wojska, ich główną cechą rozpoznawczą było to, że poruszali się, walczyli głównie konno, wykorzystywani byli do osłabienia sił wroga, aby pozostałe oddziały mogły wkroczyć bez ogromnych strat, które pewnie miałyby miejsce w przypadku braku takich wojsk. Kolejną cechą charakterystyczną Husarii była ciężka zbroja, do której doczepione były duże skrzydła z gęsich piór, co miało wiele zastosowań — miały zmylić wroga, były też dobrą osłoną przed atakiem. Nie samą zbroją i końmi posługiwali się jednak wojownicy, ich głównym atrybutem był oczywiście miecz husarski, bez niego mogłoby być im ciężko. Nie trudno domyślić się, do czego był używany, do ataku przeciwników. Aktualnie możemy dostać repliki tych broni w wielu sklepach, które specjalizują się w takich gadżetach.

Historia jest bardzo ciekawą dziedziną nauki, skrywa w sobie wiele tajemnic, które mogą wywołać dreszcze na naszych ciałach, wprawić w niemy zachwyt. Dla wielu dzieci historie o wojownikach są czymś, czego lubią słuchać, a później w zabawie ich naśladować, wielu dorosłych ciekawi na przykład starożytny Egipt, który ma liczne sekrety.