Gdzie warto zezłomować auto?

Dobrze musimy o tym wiedzieć, iż kiedy chcemy sprzedać nasze auto, to należy to zgłosić w odpowiednim Wydziale Komunikacji. Zgodnie z prawem zbywca samochodu ma na to dokładniej aż 30 dni. Warto to zrobić, ponieważ następny nabywca samochodu może nie rejestrować go w ogóle tylko po prostu rozmontować i sprzedawać na części.

Czy warto oddawać auto na złom?

złomowanie auta bydgoszczŻeby oddać samochód na złom to musi być on w miarę kompletny i podstawową sprawą jest jego waga, która nie może być mniejsza niż 90% masy własnej, jaka została zapisana w rejestrze. Wymóg ten dotyczy tylko i wyłącznie samochodów osobowych. W przypadku kiedy brakuje kilogramów w aucie, to stacja demontażu pojazdów może domagać się kary za każdy brakujący kilogram. Gdzie znajdziemy dobre złomowanie auta Bydgoszcz? Na terenie tego miasta, jak również w okolicach mamy do swojej dyspozycji kilka firm, które zajmują się za złomowanie pojazdów. Zazwyczaj oferują oni bezpłatny przyjazd do naszego miejsca zamieszkania i bezpłatną wycenę, a kiedy cena za samochód będzie daleko odpowiednia, to możemy od razu podpisać umowę o sprzedaży na miejscu. Co do gotówki to mamy dwa rozwiązania, ponieważ możemy wybrać na wypłatę pieniędzy na miejscu albo też przelew na konto. Z kolei, jeśli nabywca nie przerejestruje na siebie zakupionego od nas samochodu, to nadal będziemy właścicielami pojazdu. Czasami niektóre z nich mogą od nas odkupić auta dostawcze, a także ciężarowe, jeśli takie posiadamy.

Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby uzyskać odpowiednie zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu, dzięki czemu będziemy mogli wyrejestrować pojazd w Wydziale Komunikacji. Zazwyczaj firmy zajmujące się złomowanie pojazdów oferują skup aut osobowych, które są sprawne, jak również tych uszkodzonych oraz powypadkowych.