Idealne poduszki dla dzieci

Szkielet nowo narodzonego dziecka jest bardzo delikatny i łatwo go zniekształcić, dlatego tak ważna jest właściwa technika podnoszenia dziecka, trzymania go i pozycja w jakiej śpi, lub leży. Główka musi być właściwie podparta, dlatego zaleca się aby przez pierwsze tygodnie dziecko spało na płasko.

Jak wybrać najlepszą poduszkę do dziecka?

poduszka dla dzieckaDla noworodka wystarczy pod główkę dać złożona na cztery części, miękką pieluszkę tetrową, albo bawełnianą, ponieważ nie powinien leżeć na podwyższeniu. Po pierwszym miesiącu możemy już kłaść malucha na bardzo płaskiej poduszeczce w niedużym rozmiarze, na przykład dwadzieścia na trzydzieści centymetrów o grubości do jednego centymetra. Należy zwrócić uwagę, czy materiał z jakiego jest wykonana poduszka dla dziecka może być stosowany dla niemowląt i czy jej wypełnienie jest hipoalergiczne. W miarę jak dziecko rośnie, można mu zmieniać podusię na nieco wyższą, aby zwiększyć komfort spania. Po sześciu miesiącach dziecko spokojnie może spać na poduszce z wypełnieniem dwu, lub nawet dwu i pół centymetrowym, ponieważ pomoże mu to w szybszym zasypianiu i zmniejszy ryzyko ulewania po jedzeniu. Poduszki mogą być wykonane z pianki poliestrowej, lub lekkich kuleczek silikonowych, które pozwalają oddychać i zapobiegają poceniu się główki dziecka. Poszewki najlepiej wybierać te bawełniane, bo są najbezpieczniejsze, a w zimowe noce można ja zamienić na poszewkę z miękkiego polaru, pluszu, lub flaneli, które doskonale grzeją i są przyjemne w dotyku dla naszego maluszka. 

Dziecko od urodzenia do czasu osiągnięcia sześciu, ośmiu miesięcy, większość czasu spędza na spaniu i leżeniu, dlatego warto zadbać o komfort snu. Dobrze dobrana kołderka i poduszka będzie dla dziecka miłym miejsce, w którym oddaje się ono na zasłużony odpoczynek po emocjonujących chwilach w ciągu dnia.