infomaty

Internet, gdziekolwiek jesteś

Zapewne każdemu człowiekowi chociaż raz w życiu zdarzyła się sytuacja, że rozładował się telefon. Najczęściej – jak zwykle bywa to w najmniej odpowiednim momencie. Zawsze wtedy, gdy telefon jest najbardziej potrzebny. Nawet jeżeli nie po to, aby wykonać telefon to sprawdzić coś w internecie.

Infomaty z Internetem coraz bardziej popularne

infomatyBywa również tak, że rozmawiamy z kimś przez telefon i chcielibyśmy coś sprawdzić. Niestety będąc w mieście nie mamy ku temu możliwości. Dlatego też wiele samorządów decyduje się na to, aby w strategicznych punktach swojego miasta umieszczać infomaty z Internetem. Co to za tajemniczy sprzęt? Jest to nic innego jak tablet o dużych rozmiarach instalowany w budkach przypominających te dawne, telefoniczne. Tam na bieżąco jest dostęp do internetu, dzięki czemu każdy w bardzo krótkim czasie może sprawdzić sobie interesujące go informacje. To szczególnie praktyczne rozwiązanie w miastach, gdzie jest dość dobrze rozwinięta turystyka. Wysoka liczba turystów spoza granic motywuje do tego, aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Mimo tego, że język angielski jest dzisiaj bardzo popularny nie każdy potrafi się nim posługiwać w rozmowie – na przykład starsze osoby. Dlatego też takie infomaty są idealną alternatywą. Można w nim bowiem wybrać język i bez większych problemów korzystać. Jest jednak zastrzeżenie co do kwestii bezpieczeństwa – w takich maszynach najlepiej jest sprawdzać podstawowe informacje. Natomiast wszelkie dane uważane jako drażliwe, czyli logowanie się do serwisów aukcyjnych, społecznościowych czy do banku nie jest polecane.

Bywają bowiem osoby nieuczciwe, które kradną nam takie treści. Zachowują wszelkie względy bezpieczeństwa korzystanie z takich infomatów może być czystą przyjemnością. Znalezienie smacznej knajpki w pobliżu gdy jesteśmy głodni jest bezcenne.