Jak dobrać akumulator do łodzi?

 

Wybierając się w dłuższą podróż własną łodzią czy też jachtem, należy pamiętać o konieczności zapewniania jej odpowiedniego zasilania w energię elektryczna. Biorąc pod uwagę bowiem specyfikę podróży łodzią, w pewnych sytuacjach bardzo trudne może być podładowanie jej akumulator.

Czy zakup akumulatora żelowego do łodzi się opłaca?

akumulatory żelowe do łodziW obecnych czasach bardzo popularne stały się aktywne formy spędzenia wolnego czasu nad wodą. Dlatego też, wielu turystów nad morzem czy też jeziorem obecnie wynajmuje lub kupuje lodzie, jachty i skutery, aby móc aktywne spędzać czas. Należy jednak pamiętać o tym, że poruszanie się po wodzie wiąże się z wieloma niekorzystnymi warunkami, na przykład wstrząsami, które źle wpływają na standardowo zamontowane w łodziach akumulatory. Dlatego też warto zakupić akumulatory żelowe do łodzi, aby odpoczynek na woda nie był związany z frustracją, związaną z wyładowaniem się akumulatora. Dlaczego jednak akumulatory żelowe tak dobrze sprawdza się w przypadku łodzi? Przede wszystkim dlatego, że ten typ akumulatora jest wolny od problemów, z którymi borykają się użytkownicy akumulatorów opartych o płynny elektrolit. Akumulator Marine więc nie rozładuje się nagle, na przykład pod wpływem silnych wstrząsów, czy też zmian temperatur, nie wpływa na niego negatywnie również zmiana pozycji. Dlatego też w przypadku łodzi, jest to zdecydowanie najbardziej polecany typ akumulatora, gdyż poruszanie po wodzie jest zwane właśnie z takimi niekorzystnymi czynnikami, które mogą spowodować rozładowanie się standardowych akumulatorów.

Podróż łodzią jest związana z narażeniem na bardzo trudne warunki podróży. Dlatego też należy wymienić standardowy akumulator, zamontowany w łodzi, który nie jest w stanie poradzić sobie z silnymi wstrząsami, czy też na przykład z bardzo dużymi zmianami temperatur.