Jak dobrać materac do naszych potrzeb?

 

Przy wyborze materaca do naszej sypialni, istnieje więcej rzeczy, które mają znaczenie, niż pozornie mogłoby nam się wydawać. Przede wszystkim jednak najważniejszy jest komfort, który mamy odczuwać na materacu idealnym. W związku z tym, ważne jest, by wybrany materac właściwie przetestować.

Odpowiedzialny wybór materaca

sklep z materacamiPrzed udaniem się do sklepu z materacami, należy uświadomić sobie, że materac nie jest zakupem, którego dokonujemy codziennie. Żywotność materaca szacuje się na osiem lat, choć zdarzają się przypadki, gdzie sklep z materacami daje nam gwarancję na swój produkt nawet na 25 lat! Z tego też powodu do zakupu powinniśmy podejść z rozmysłem i postarać się dobrać materac, który jak najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Na decyzję dotyczącą tego, czy nasz materac powinien być miękki czy też twardy, wpływ ma kilka czynników. Po pierwsze, nasza waga. Jeśli ważymy więcej, by nie zapadać się w materac, powinniśmy zdecydować się na twardszy model. Po drugie, nasza ulubiona pozycja do spania. Jeśli śpimy najczęściej na boku, nasz materac powinien charakteryzować się większą elastycznością i miękko otulać nasze biodra. Z tego też powodu, zanim dokonamy zakupu, powinniśmy móc swobodnie położyć się na materacu i sprawdzić, czy w każdej pozycji nasze ciało „dogaduje się” z nim w pełnej wygodzie. Materac ma bowiem przede wszystkim zagwarantować nam komfortowy sen przepełniony regeneracyjnym wypoczynkiem, dającym nam energii na cały dzień działania.

Przy wyborze materaca trzeba też pamiętać, by był on odpowiednio długi i szeroki. Dobrze dobrany materac powinien być przynajmniej dwadzieścia centymetrów dłuższy od naszego wzrostu. Szerokość jest kwestią naszej wygody i stylu życia, więc musimy dopasować ją do naszych potrzeb.