Jak możemy pomóc osobom niepełnosprawnym?

 

Niepełnosprawność może dotknąć każdego z nas. Codziennie na ulicach dochodzi do wielu wypadków. Zdarzają się one również w pracy, w szkole i na obozach sportowych. Ludzie niepełnosprawni nas otaczają, a świadomość tego, że nam również może się to przydarzyć sprawia, że pragniemy nieść im pomoc.

Jak skuter może pomóc osobie niepełnosprawnej?

skutery elektryczne inwalidzkieOczywiście nie chodzi tutaj o zwykły skuter. Dla osób niepełnosprawnych przeznaczone są innego rodzaju skutery – elektryczne. Jak pomagają one osobom niepełnosprawnym? Wystarczy sobie to wyobrazić i wczuć się w sytuację takiej osoby. Doszło do wypadku, nasze życie zmienia się całkowicie, nie mamy czucia w nogach. Trudno jest nam poradzić sobie z tym psychicznie, ale życie toczy się dalej. Musimy trwać. Nagle zjawia się ktoś, kto kupuje nam skuter elektryczny. Nasze samopoczucie nadal nie jest najlepsze. Walka w głowie jeszcze się nie rozegrała, ale doszedł jeszcze jeden wojownik – ten właśnie skuter. Pomaga nam on zrobić pierwszy krok w „nowym” życiu. Znów możemy wyjść z domu zupełnie sami! Nikt nie musi nas pchać, nie musi poświęcać swojego czasu na spacer z nami. Jesteśmy tylko my, skuter i ludzie, którzy zabiegani pędzą nie wiadomo dokąd. To piękne uczucie, gdy znów odzyskujemy powoli naszą samodzielność. Skuter to niby tak niewiele, po prostu sprzęt. Jednak skutery elektryczne inwalidzkie ratują ludzkie życie. Ratują ludzi od depresji i utraty chęci do życia. Wyciągają ich z czterech ścian, w których zdawało im się, że są zamknięci na zawsze.

Jak widać skutery inwalidzkie działają cuda. Pomagają osobom niepełnosprawnym nie tylko zaakceptować nową sytuację, ale zacząć wieść normalne życie. Niepełnosprawność to nie wyrok. To inny rodzaj życia, który wcale nie musi być gorszy. Dzięki takiemu skuterowi, na pewno nie jest.