Jak naprawić blokujące się pasy bezpieczeństwa?

 

W każdym samochodzie zamontowane są pasy, które zwiększają bezpieczeństwo w trakcie kolizji lub wypadku. O takie bezpieczeństwo dba również specjalna poduszka zamontowana w kierownicy. Natomiast to pasy mają dla bezpieczeństwa największe znaczenie. Przy gwałtownym hamowaniu chronią one kierowcę i pasażerów przed wypadnięciem z siedzenia.

Zablokowane pasy bardzo łatwo się naprawia

naprawa pasów bezpieczeństwaW zdecydowanej większości samochodów pasy bezpieczeństwa działają praktycznie bezawaryjnie. Zawsze może się jednak zdarzyć, że się w środku zablokują i nie będzie się ich dało wyciągnąć. To oczywiście nie jest najmniejszy powód do zmartwień. To częsta sytuacja, która może być spowodowana zagięciem materiału. Może się też zdarzyć, że blokada pasów w ich mechanizmie po prostu zatrzymała się w niewłaściwym położeniu. W takiej sytuacji trzeba się jak najszybciej udać do najbliższego serwisu samochodowego. W każdym serwisie świadczona jest taka usługa jak naprawa pasów bezpieczeństwa, bo to jest bardzo prosta sprawa. Taka naprawa jest prosta, ale jej wykonanie trwa kilka godzin. Trzeba w tym celu rozebrać całe drzwi, przy których pas się zablokował. Takie odblokowanie pasów można wykonać samodzielnie, ale trzeba sobie na taką naprawę przeznaczyć cały dzień. Pasy to najważniejszy element bezpieczeństwa w samochodzie. Lepiej zatem taką naprawę zlecić tym, którzy wykonują ją na co dzień. Będziemy wówczas mieć gwarancję, że naprawa zostanie wykonana zgodnie ze sztuką.

Jeśli któregoś dnia wsiądziemy do samochodu i nie będziemy mogli zapiąć pasów to znaczy, że doszło do ich zablokowania. Można próbować naprawić ten stan rzeczy klasycznym szarpnięciem pasów, ale to może okazać się niewystarczające. Najlepiej podjechać z samochodem do najbliższego mechanika. Na naprawę pasów trzeba poświęcić kilka godzin.