Jak wycenia się majątek

Wypaliłem się zawodowo i starałem się pozbyć całego mojego majątku jeśli chodzi o przedsiębiorstwo, które bardzo dobrze funkcjonowało jeszcze, jak miałem okazję je prowadzić. Postanowiłem, że najlepszym wyjściem będzie skorzystanie właśnie z profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego, który bardzo dobrze zna się na takich kwestiach i na pewno wyceni rzetelni całą firmę.

Skuteczna wycena majątkowa

rzeczoznawca majątkowy Katowice

Miałem dość skomplikowaną sytuację z tego względu, że posiadam zarówno część biurową, ale także produkcyjną. Chciałem więc, aby wycena przebiegała jak najbardziej pomyślnie i szczegółowo, abym nie był stratny na tym interesie. Stwierdziłem po kontakcie z pracownikiem, że rzeczoznawca majątkowy Katowice posiadając wiele wycen na swoim koncie na pewno i dla mnie zaproponuje coś, z czego przede wszystkim będę zadowolony. DObrze wiedziała, żeby wybrać polecanego na rynku rzeczoznawcę. W tym celu jeszcze przed podjęciem współpracy kontaktowałem się z różnymi osobami za pośrednictwem portali ogłoszeniowych, które odpowiedziały mi, z jaką osobą najlepiej podjąć współpracę jeśli chodzi o wycena majątku. Rzeczoznawca majątkowy z Katowic przyjechał w umówionym wcześniej terminie i bezpośrednio do mojej firmy, więc bez zbędnej rozmowy mógł zabrać się do pracy. Początkowo spisał wszystkie sprzęty, które posiadaliśmy na stanie, więc na pewno nic mu nie umknęło. Poinformował mnie po skończonej prace, a przynajmniej tym etapie, że odezwie się do mnie za parę dni w celu ustalenia dalszych etapów wyceny.

Musiał przecież dokładnie sprawdzić wartość rynkową sprzętu oraz przede wszystkim jej zmianę po kilkuletniej eksploatacji. Rzeczoznawca majątkowy będzie na pewno dobrym pomysłem dla firm, takich jak moja, które nie mają pojęcia, jak zabrać się za wycenę.