Jak wygląda proces kopania kryptowalut?

Nowe technologie niosą za sobą nowe możliwości. Wymuszają jednak równocześnie rozwój technologii, która będzie umożliwiać ich wykorzystanie. Podobnie sytuacja ma się z kryptowalutami, które stają się coraz popularniejsze wśród danych społeczności. Kryptowaluty nabyć można za pośrednictwem portali internetowych, które nazywane są giełdami. Właśnie tam po założeniu konta można rozpocząć handel wirtualnymi tokenami takimi jak Bitcoin.

Możliwości pozyskania Bitcoina

bitcoin kopanieKolejną metodą ich pozyskania jest tak zwane wydobycie, które polega na udostępnieniu mocy obliczeniowej sprzętu. Udostępniona koparka jest wykorzystywana do rozwiązywania skomplikowanych zadań matematycznych. Po sfinalizowaniu danego zadania górnikowi lub grupie górników przyznawana jest nagroda w postaci określonej puli tokenów. Warto dodać, że bitcoin kopanie odbywa się przeważnie w tak zwanych basenach, gdzie pewna ilość górników współpracuje ze sobą w celu rozwiązania danej operacji. Jest to podyktowane ciągłym wzrostem trudności wydobycia oraz proporcjonalnym zmniejszaniem się nagrody w postaci ilości tokenów. Bitcoin posiada bowiem charakter deflacyjny co oznacza, że powinien on zwiększać swoją wartość w czasie. To z kolei jest podyktowane z góry ustaloną liczbą monet, które mogą zostać wprowadzone do obrotu. Bitcoinów nie da się bowiem w żaden sposób skopiować ani dodrukować co jest zamysłem wirtualnych walut opartych o blockchain.

Warto dodać, że Bitcoin jest obecnie akceptowany w niektórych sklepach czy restauracjach jako środek płatniczy co sprawia, że wirtualne tokeny stają się użyteczne w codziennych operacjach. W przyszłości technologia kryptowalut może znacząco ewoluować a same tokeny mogą zastąpić powszechnie wykorzystywane do tej pory środki płatnicze. Inaczej sprawa ma się z samym blockchainem, który już jest powszechnie wykorzystywany chociażby w bankowości.