Jak zorganizować ślub w plenerze?

Chcecie mieć niezapomniany ślub zarówno dla Was jak i dla waszych gości? Dzisiaj coraz częściej słyszy się o ślubach w plenerze rodem z amerykańskiego filmu. Jest to z pozoru łatwe zadanie, jednak tylko z pozoru.

Organizacja ślubu w plenerze

Ślub w plenerzeOprócz standardowych problemów takich jak wybór czy ma być to ślub kościelny czy ślub cywilny czy jedzenia dochodzą jeszcze formalności związane z zapewnieniem sobie dachu nad głową czy załatwieniem księdza lub urzędnika stanu cywilnego co wiąże się z większymi kosztami. Co do tego pierwszego zajmie się tym wypożyczalnia namiotów. Zapewni nam dach nad głową jak również pomoże nam w organizacji i prowadzenia wesela. Jeśli zdecydujemy się na ślub kościelny to trzeba pamiętać że prawo kanoniczne zabrania udzielania ślubu poza kościołem lub miejscem uświęconym. Oczywiście istnieje zapis o „wyjątkowych okolicznościach”, dzięki którym można odstąpić od takiej reguły, ale wciąż nieczęsto się zdarza, aby władze dzięki niemu przychylniej spojrzały na naszą prośbę. Z podaniem o takie pozwolenie należy wystąpić do biskupa, przy czym należy znaleźć i podać konkretny powód, dlaczego chcemy wziąć ślub w plenerze np. w ogrodzie na Śląsku. Łatwiej będzie wziąć ślub cywilny w plenerze ponieważ podlega on pod prawo kodeksu cywilnego, w którym uregulowane są opłaty i według niego jest to równo 1000 złotych. Została ona ustalona na podstawie kalkulacji środków potrzebnych na zakup insygniów z wizerunkiem orła ustalonym dla godła RP, kompletnego stroju dla urzędnika i kosztów dojazdu na miejsce ślubu. No i przychodzi czas na zapewnienia sobie dachu nad głową. Musimy zgłosić się po wynajem namiotów. To jaki namiot wynajmiemy zależne jest od liczby gości jednak reguła jest taka ze na sto osób najlepszy będzie namiot o powierzchni 250 metrów kwadratowych. Oczywiście sam namiot to nie wszystko. Trzeba zadbać o to aby goście mieli gdzie siedzieć, przy czym jeść no i co najważniejsze gdzie tańczyć. Musimy również zadbać o weselna dekoracje, a jeśli tance to również nagłośnienie i muzyka.

Z tym naprzeciw wychodzi nam wypożyczalnia namiotów, która pomoże nam w tym wszystkim jak również zadba o prowadzenie imprezy. Taki ślub to wiele przygotowań, ale chyba dla wspomnień warto się poświęcić.