Jak zrobić trwałą kliszę fotopolimerową?

Zwiększając obroty naszych maszyn przemysłowych, musimy poprawić też posiadaną i stosowaną przez nas technologię. Dopiero w sytuacji, w której uda się nam skutecznie zrealizować cały nasz zamierzony plan, będziemy mogli przyspieszyć z produkcją dla naszych nowych klientów. Drukowanie opakowań to ważny element tego procesu i nie wolno go pomijać.

Kto zajmuje się produkcją klisz fotopolimerowych?

mocne klisze fotopolimeroweDo sprawnego wydrukowania mnóstwa opakowań trzeba wybrać odpowiednią technologię. Gdy nie chcemy silić się na druk cyfrowy lub atramentowy, który jest kosztowny i długotrwały, możemy zdecydować się na druk fleksograficzny. Dzięki zastosowaniu takiej technologii będziemy w stanie odbijać odpowiednie treści na arkuszach kartonu, z których później zostaną wykonane nasze opakowania. Musimy jednak posiadać odpowiednią klisze, która będzie wykonana z przystosowanych do takiej pracy materiałów. Zwykła guma nie nada się tutaj, gdyż będzie się rozpuszczała w kontakcie z farbą. Jeżeli są nam potrzebne mocne klisze fotopolimerowe to warto wiedzieć, kto w naszej okolicy zajmuje się ich produkcją. W wielu dobrych firmach procesy te zostały już w stu procentach zautomatyzowane, dlatego nie będziemy musieli w ogóle czekać na to, aż odpowiednie wzory zostaną wykonane. W przypadku małych czcionek potrzeba będzie ogromna precyzja, żeby móc skutecznie poradzić sobie z wydrukiem.

Stosując się do zaleceń producentów, będziemy w stanie bardzo długo wykorzystywać jedną kliszę. Wzmacnia się ją dzięki stosowaniu odpowiednich procesów, dlatego koniecznie musimy zająć się tym, żeby wiedzieć, jak odpowiednio reagować na wyzwania, które na nas czekają. Im więcej będziemy w stanie zrobić, tym szybciej zakończymy proces produkcji i skompletujemy nasze zamówienia.