Jaką nawierzchnię powinny mieć boiska dla dzieci?

Czy kiedyś zwracaliśmy uwagę na to, jakiego rodzaju nawierzchnię mają boiska dla dzieci? Czy zauważyliśmy, że jest ona dość miękka, a upadek na niej nie jest czymś groźnym? Zapewne kiedyś zwróciliśmy na to uwagę. Bowiem taka nawierzchnia ma naprawdę wielkie znaczenie, przede wszystkim dla zdrowia i samopoczucia dziecka.

Zalety specjalnej nawierzchni sportowej

nawierzchnie sportoweJakie są jej zalety? Przede wszystkim jest dość miękka. Każdy z nas wie jak bardzo bolesny potrafi być upadek. Na wybetonowanym boisku do koszykówki jest jeszcze gorszy. Niezbyt fajnie upada się również na trawę i ubitą mocno ziemię. Dlatego dla dzieci montuje się specjalne nawierzchnie sportowe. Mają one za zadanie amortyzować upadki naszych dzieci. Zdarzają się one każdemu i ciężko się przed nimi uchronić. Jeśli jednak mamy taką nawierzchnię, nie są one aż tak straszne. Konsekwencje upadków mogą być naprawdę poważne. Szczególnie w przypadku małego dziecka. Sport to kontuzje związane szczególnie z nogami. Bolesny upadek może wpłynąć na to, że nasze dziecko długo nie zagra w ukochaną piłkę nożną. Dlatego nawierzchnia jest niezwykle ważna. Poza tym dzieci przerażają upadki i lejąca się krew. Gdy pojawia się solidny siniak na kolanie, często nie wiedzą co wówczas zrobić. Miękka nawierzchnia nie doprowadzi do tego, by stało się coś podobnego. Na wielu publicznych boiskach wprowadza się taką nawierzchnię właśnie w celu bezpieczeństwa. Również dorośli chętniej chodzą na boiska, na których są one zamontowane.

Jak widać wiele korzyści wynika z treningu na tego typu nawierzchni. Przede wszystkim zmniejsza się ryzyko kontuzji, stłuczeń i wszelkich innych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego jeśli mamy na to wpływ, wybierajmy dla naszego dziecka boiska ze specjalną nawierzchnią.