Jaką rolę odgrywają kotyliony na weselu?

 

Kotylion na przestrzeni lat stał się nieodłącznym elementem wesel. Pozwala on wyróżnić gości weselnych od strony pana i panny młodej. Ponadto bogato zdobione, mogą znaleźć się na rekach najważniejszych uczestników wesela. Nie spełnia on jednak jedynie funkcji ozdobnej. Z jego pomocą możemy w prosty sposób rozpoznać gości weselnych.

Kotylion sposobem na wyróżnienie rodziców pary młodej

kotyliony dla rodziców na rękęKotyliony możemy wykonać samodzielnie, jak i zlecić ich wykonanie osobom profesjonalnie zajmującym się tego typu elementami. Zwykle same przygotowywania do ślubu zajmują tak wiele czasu, że wybierana jest raczej ta druga opcja. Sam kotylion może być zakładany zarówno na ubrania gości przy pomocy agrafki, jak i na ich rękę. Niezwykłą popularnością cieszą się kotyliony dla rodziców na rękę, które pozwolą wyróżnić tych ważnych gości na tle pozostałych. Powierzenie wykonania kotylionów rękodzielnikowi zapewni nam nie mnóstwo czasu, ale także spokój wewnętrzny. Kotyliony weselne sprawdzą się również w sytuacji, kiedy w jednym domu weselnym organizowane jest inne przyjęcie. Dzięki tym niewielkim elementom goście weselni łatwiej trafią do odpowiedniej sali. Najważniejsze osoby na naszym weselu, a więc rodziców wyróżnić możemy na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest podarowanie kotylionów jedynie im. Inny sposób polega na wykonaniu dla rodziców pary młodej odmiennych, bardziej zdobnych elementów. Możemy jednak wyróżnić ich sposobem samego montażu. Jeśli pozostali goście będą mieli przypięte kotyliony do ubrań, rodzice pary młodej mogą je nosić na nadgarstkach w formie bransoletki.

Decydując się na wybór kotylionów powinniśmy wziąć pod uwagę motyw przewodni całego wesela, tak aby elementy te mogły doskonale się w niego wpisywać. Przedstawiając swoje oczekiwania rękodzielnikowi, wspomnijmy zatem o całej dekoracji sali weselnej.