Jaki kitel dla kucharza wybrać?

 

Wydawałoby się, że w każdym zawodzie tylko umiejętności są decydujące. Jednak nie jest tak do końca. Profesjonalistę tworzy w równej mierze jego wizerunek. To zewnętrzny wygląd – strój oraz prezencja są równie ważne. Szczególnie gdy chodzi o kucharzy.

Kolorowe kitle kucharskie

kolorowy kitel kucharskiKucharze i szefowie kuchni, którzy pracują w renomowanych, prestiżowych restauracjach, często mają bezpośredni kontakt z klientem. Dlatego ich wizerunek jest bardzo ważny i tworzy profesjonalną całość. Mistrzowie kuchni często są ekstrawaganccy, jak i potrawy przez nich tworzone, a kolorowy kitel kucharski bardzo wpływa na ich charakterystyczność i rozpoznawalność. Jeżeli mówimy o kolorowych kitlach, niekoniecznie mamy na myśli odblaskowe, czy pastelowe barwy. Chodzi też o różne, akcentowane wstawki, dzięki którym ich strój nabiera wyrazu i charakteru. Do kitla możemy też dobrać różne nakrycia głowy, dzięki którym strój jest w pełni profesjonalny i odpowiada wizerunkowi, jaki mają w swoich wyobrażeniach klienci. Restauracje bardzo często mają swoje uniformy, których noszenie jest obowiązkowe. Są one robione najczęściej na zamówienie, jednak każdy szef kuchni i profesjonalny kucharz, zawsze mogą dodać coś od siebie, z czego skrupulatnie korzystają. Dlatego mogą na swoim stroju mieć gwiazdki, pasy lub inne ozdobniki, mające na celu wyróżnienie się z grona. Koszt kolorowych kitli kucharskich jest zależny od firmy, w jakiej je zamawiamy oraz indywidualnych oznaczeń jak emblematy, inicjały, czy też ranga kucharza.

Kucharze i szefowie kuchni, bardzo dbają o indywidualny charakter swoich strojów. Dlatego często decydują się na stroje robione na zamówienie. Mają wtedy możliwość dowolnego kształtowania swojego ubioru, ale również nadaniu im swojego, indywidualnego charakteru.