Jaki lakier wybrać do felg?

 

Aby pomalować dobrze felgi nie trzeba się nadzwyczajnie starać. Wbrew pozorom jet to bardzo łatwe, jeśli posiadasz odpowiedni do tego lakier. Powinien być zupełnie wodoodporny, ponieważ tylko taki lakier przetrwa jazdą po kałużach. Również wytrzymałość na warunki termiczne to ważna cecha, o której nie można w żaden sposób zapomnieć. Wybór lakieru musi być przemyślany.

Felgi malowane dobrym lakierem

lakiery do felgDobry lakier powinien umożliwiać równe malowanie elementów metalowych, które czasami mogą być trudno dostępne. Dlatego najlepszy będzie taki, który będzie miał formę rozpylacza. Bez dwóch zdań lakiery do felg w tej wersji są najlepsze. Aby dobrze pomalować nim felgi należy najpierw pozbyć się z nich tłuszczu. Przed użyciem lakieru polecam felgi posmarować benzyną ekstrakcyjną. Następnie z odległości około dwudziestu centymetrów trzeba spryskać felgi. Kolor, który będzie spowodowany użyciem lakieru musi być wszędzie jednolity. Warstwa lakieru również powinna być równa i nie wynosić więcej, niż dwa milimetry, aby zapewnić ochronę przed warunkami termicznymi. Po zastosowaniu dobrego lakieru nasze felgi będą wyglądać bardzo dobrze, a zarazem dodatkowo je zabezpieczymy. Nie dopuścimy do tego, aby na ich powierzchni pojawiła się rdza. Jak się domyślam, dla wielu właścicieli pojazdów oraz lakierników jest to niesamowicie ważna cecha. Nie ma się czemu dziwić, gdyż felgi powinny wyglądać dobrze.

Praca za pomocą takiego lakieru nie może być w żadnym stopniu utrudniona. Przede wszystkim liczy się to, aby lakier długo wytrzymał na felgach i nie zniszczył się podczas ich obrotu. Najlepsze są lakiery w sprayu, ponieważ ich rozpylanie jest bardzo łatwe. Można bez trudu pomalować felgi lub chociaż zamalować jakieś uszkodzenia na nich, na przykład wgniecenia.