Jakie są rodzaje okładek prac dyplomowych?

 

Oprawiona praca dyplomowa, to nie tylko dowód sukcesu osiągniętego na studiach, ale też pamiątka, o którą warto zadbać poprzez wybranie odpowiedniej okładki. Drukarnie proponują różne sposoby i rodzaje okładek prac dyplomowych i warto sprawdzić, który będzie odpowiedni, aby prezentowały się one ładnie na zdjęciach i długo wytrzymały bez potrzeby wymiany oprawy.

Jaką okładkę pracy dyplomowej wybrać?

okładki prac dyplomowychNajpierw należy dowiedzieć się czy uczelnia, na której praca dyplomowa ma zostać złożona ma jakieś wytyczne tego dotyczące. Jeżeli jest wymagana twarda okładka, drukarnia zaproponuje odpowiedni rodzaj oprawy, dzięki któremu praca będzie się dobrze prezentować. W przypadku wyboru twardej okładki najczęściej jest to oprawa kanałowa, która wygląda niezwykle estetycznie z wytoczonym napisem i sztywnym grzbietem. Miękkie okładki prac dyplomowych są zazwyczaj termobindowane za pomocą gorącego kleju lub bindowane poprzez przedziurkowanie wydrukowanego materiału i połączenie go z dwoma miękkimi okładkami plastikowym grzbietem. Są one zazwyczaj tekturowe lub mają przezroczysty front. Metody oprawy i rodzaj okładki różnią się również ceną i czasem wykonania, który zwykle nie przekracza 20 minut. Kolor okładki pracy dyplomowej to zwykle kolor granatowy, bordowy, ciemnozielony lub czarny, lecz ostatnimi czasy popularne zrobiły się też białe i różowe. Oferta drukarni i punktów ksero zwykle jest zaopatrzona pod wymogi najbliższego uniwersytetu.

Podczas wyboru sposobu oprawy własnej pracy dyplomowej należy zwrócić uwagę na wytyczne ustanowione przez uniwersytet co pomaga ograniczyć wybór. Jeżeli taki wygląd okładki pracy dyplomowej nie będzie odpowiedni zawsze można wykonać dodatkową kopię, której jedynym zadaniem będzie dobrze się prezentować.