Jakie stelaże motocyklowe

Wiele osób się zastanawia przed dłuższymi wyprawami, co by się przydało do naszego motocykla, żeby móc więcej zapakować do niego. Ano sprawa jest prosta. Osoba, która chce jechać gdzieś dalej niż do sąsiedniego miasta powinna zaopatrzyć się w stelaże motocyklowe.

Jakie stelaż motocyklowy kupić?

Szybka do kaskuStelaże te montuje się z tyłu motocykla, a dokładnie po bokach na wysokości pasażera, plus często mocujemy całkiem z tyły za plecami pasażera. Najważniejsze przy stelażach to to, żeby mocowania były naprawdę solidne. Co na takie stelaże motocyklowe można zamontować? Po pierwsze plastikowe kufry motocyklowe. Ewidentnie mają one taką zaletę, że są twarde i można w nie sporo zapakować. Nawet przy jakimś ślizgu nie powinniśmy się zbytnio martwić o zawartość przewożoną w nich (chyba, że ślizg był przy prędkości większej niż przepisowa na Polskich autostradach). Co więcej, mamy również sakwy motocyklowe. Sakwy, to po prostu torby, jednak mogą być one albo materiałowe(takich używają zwykli podróżnicy na motocyklach sportowo turystycznych) albo skórzane, których używają jednak właściciele krążowników szos takich jak choppery lub cruisery, w końcu wiadomo, że w ich przypadku najważniejsze są efekty wizualne i dźwiękowe. W ich przypadku w ogóle nie ma mowy, żeby mieć jakieś plecaki motocyklowe.

Szczerze przyznam, że jeszcze nie widziałem żadnego motocyklisty na chopperze, żeby miał plecak, chociaż szczerze wcale mnie to nie dziwi, ponieważ tak jak przed chwilą powiedziałem, te motocykle to krążowniki szos. One maja budzić respekt, a gość z brodą do klatki piersiowej, tatuażem na przedramieniu, czarnymi okularami i … plecakiem nie wzbudzałby takiego respektu jak bez niego.