Jezdna maszyna do mycia podłogi

Sprzątanie podłóg dużego marketu handlowego może przyprawić o zawrót głowy niejedną załogę utrzymania czystości. Jeżdżące maszyny do mycia i czyszczenia podłóg są więc nie tylko niezbędne, ale również niezastąpione, gdyż dzięki nim można w bardzo szybki i efektywny sposób doprowadzić większość powierzchni do idealnego stanu.

Maszyny jeżdżące do czyszczenia podłóg

maszyna czyszcząca samojezdnaW użyciu są najróżniejsze warianty maszyn czyszczących, a różnią się od siebie nie tylko rozmiarami, ale również i metodą kontroli. W mniejszych sklepach używane są zazwyczaj ręczne maszyny, które pozwalają na znacznie większy poziom kontroli nad ruchem sprzętu, aczkolwiek mają mniejsze gabaryty, a ich prędkość jest równa szybkości chodzenia personelu sprzątającego. W dużych magazynach częstym widokiem jest natomiast maszyna czyszcząca samojezdna. Jest to bardzo niewielki pojazd elektryczny, podobny do maszyn czyszczących używanych w małych sklepach, aczkolwiek od takowych znacznie wygodniejszy. W porównaniu do sklepowych maszyn jest jednak nieco szerszy i większy. Takie maszyny umożliwiają bardzo szybkie zamiatanie i czyszczenie dużej powierzchni, i są na tyle precyzyjne by móc poruszać się po dość ciasnych przestrzeniach. Mogą one pracować nieprzerwanie przez około trzy godziny, po czym wymagają ładowania akumulatora na stacji dokującej. Te maszyny posiadają zbiorniki na wodę i środki czyszczące, dzięki czemu załogi mogą stosować dowolnie wybraną chemię do czyszczenia.

Większość takich maszyn umożliwia również zamiatanie podłóg, przydatne szczególnie w bardzo suchych pomieszczeniach magazynowych. Nie są one szczególnie duże, dlatego mogą być bez większego trudu ulokowane wśród jezdnych maszyn elektrycznych, jakie wykorzystywane są w każdym dużym markecie i magazynie.