Kasy do zakładów kosmetycznych

Wybór kasy fiskalnej dla firmy nie jest oczywistą decyzją, ponieważ w sprzedaży znajdziemy ich wiele modeli. Różnią się nie tylko wyglądem i rozmiarem, ale przede wszystkim parametrami technicznymi, a co za tym idzie, także ceną.

Jaki model kasy fiskalnej musi mieć kosmetyczka?

kasa fiskalna online kosmetyczkaO obowiązku posiadania kasy fiskalnej oraz jej rodzaju, decyduje ustawa o podatku od towarów i usług. Ogólnie wiadomo, że każdy przedsiębiorca prowadzący działalność handlową i usługową na rzecz indywidualnych klientów nieposiadających działalności gospodarczej, musi posiadać kasę fiskalną. Jednak dopiero od pierwszego styczna dwa tysiące siedemnastego roku, ustawa jasno precyzuje, które branże muszą mieć kasę w wersji online. Różnią się one nieco od klasycznych kas, ponieważ muszą się łączyć z CRK. Kasa fiskalna online kosmetyczka musi posiadać i może ona ona mieć postać stacjonarnego lub mobilnego urządzenia. Kasy online posiadają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), co umożliwia skarbówce prowadzenie na bieżąco kontroli dochodów firmy. W momencie konfigurowania kasy, zaraz po zakupie, ustawia się raporty fiskalne, które są automatycznie wysyłane do odpowiedniej jednostki urzędu, dzięki czemu nie musi tego robić przedsiębiorca. Jeżeli chodzi o ceny kas fiskalnych online, to najtańsze modele kosztują około dziewięćset – tysiąc złotych, natomiast za najdroższe trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Przy zakupie pierwszej kasy, kosmetyczka może liczyć na odliczenie w wysokości do siedmiuset złotych.

W kraju działa nawet kilkanaście tysięcy sklepów specjalizujących się w sprzedaży kas fiskalnych, zatem nie będziemy mieli problemu z jej zakupem. Pozostaje tylko kwestia wyboru modelu, który może być stacjonarny lub mobilny w wersji online.