Kategoria B prawa jazdy

Aby móc zgodnie z prawem prowadzić samochód, należy mieć czynne prawo jazdy. Po zakończeniu egzaminu z pozytywnym wynikiem, możemy odebrać prawo jazdy w Urzędzie Miasta w wydziale Komunikacji. Dokument jest wydawany na czas określony i musimy go mieć zawsze przy sobie kiedy prowadzimy samochód.

Gdzie w Krakowie zrobić prawo jazdy?

prawo jazdy kategorii b krakówKraków jest dużym miastem, w którym znajdziemy sporo szkół jazdy. Wszystkie mają wyrównany poziom szkolenia, ale dużo zależy od podejścia instruktora do kursanta. Jeżeli chcemy zrobić prawo jazdy kategorii B Kraków będzie idealnym miejscem, gdyż pracują tu najlepsi instruktorzy. Im szybciej nauczymy się jeździć, tym szybciej skończymy kurs. Jego długość też zależy od naszej dyspozycji, ponieważ musimy wyjeździć trzydzieści godzin. Kategoria B jest najbardziej popularna, gdyż dotyczy samochodów osobowych, których w Krakowie jest najwięcej. Zrobienie prawa jazdy zaczynamy od odbycia części teoretycznej, na której poznajemy zasady ruchu drogowego, a następnie z instruktorem rozpoczynamy jazdy. Najpierw tylko na placu manewrowym, bo musimy opanować podstawowe czynności jakimi jest ruszanie, hamowanie, skręcanie i jazda po łuku. Najczęściej po paru godzinach kursant jest gotowy na jazdę po mieście. Dla większości nowicjuszy, ulica to prawdziwa dżungla, w której trzeba mieć oczy dookoła głowy i bacznie obserwować innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu trzydziestu godzin musimy się nauczyć parkować na trzy różne sposoby, oraz radzić sobie na skrzyżowaniach.

W Krakowie prawie w każdej dzielnicy znajdziemy kilka szkół jazdy. Cena kursu jest mniej więcej w tej samej cenie w każdym miejscu i wynosi około tysiąc pięćset złotych. Po zaliczonym kursie, zostaje nam już tylko wyznaczenie terminu egzaminu i skończenie go z pozytywnym wynikiem.