Kiedy postawić na fascynator we włosach?

 

Moda niejednokrotnie zatacza koło, czerpiąc inspiracje nawet z bardziej odległych stuleci. Taka sytuacja ma miejsce obecnie, bowiem z wielkim impetem wróciła moda na różnego rodzaju nakrycia głowy, które ubierane są przez kobiety na oficjalne i uroczyste okazje, takie jak śluby czy wyścigi konne. Zanim jednak zdecydujemy się sięgnąć po kapelusz czy toczek, poznajmy zasady dobierania odpowiedniego nakrycia głowy do okazji.

Kolorowe fascynatory czy klasyczne kapelusze?

kolorowy fascynatorDawniej uroczysta, formalna okazja zobowiązywała kobietę do założenia kapelusza. W wielu filmach z dawnych czasów możemy zaobserwować Panie w różnego rodzaju nakryciach głowy. Z biegiem lat tradycja ta zaczęła zanikać i modę na toczki czy kapelusze mogliśmy obserwować jedynie podczas słynnych wyścigów konnych w Ascot. Jednak w ostatnim czasie nastąpił wielki powrót wszelkiego rodzaju nakryć głowy i każda dama, chcąc poczuć się szykownie i elegancko powinna postawić na tego typu element, wybierając się na przykład na wesele. Uroczystość kościelna bowiem wymaga od kobiet nakrycia głowy, a zasada ta dotyczy zwłaszcza najbliższej rodziny panny młodej. Podczas dalszej części uroczystości w restauracji czy sali weselnej powinniśmy pozbyć się kapelusza, chyba że postawiłyśmy na niewielki kolorowy fascynator, dopasowany do naszej stylizacji, wówczas w takim elemencie możemy spędzić całą uroczystość i nie musimy go zdejmować do posiłku czy podczas tańców na parkiecie. Nakrycie głowy powinnyśmy dobierać nie tylko zgodnie z kolorem naszej kreacji, ale także dopasowując ten element do naszej twarzy i budowy sylwetki.

Takie subtelny, ale jednocześnie niezwykle efektowny element wpięty we włosy to doskonały pomysł nie tylko dla mam czy babć Pary Młodej, ale także dla druhen, które mogą wyróżnić się w ten sposób, zakładając jednakowe fascynatory. Panna Młoda, która z jakiejś przyczyny rezygnuje z welonu, także może postawić na taki elegancki gadżet, dopełniający całą ślubna stylizację.