Klocki legio city a zabawa z dzieckiem

Zabawa rodzica z dzieckiem jest bardzo ważna. To dzięki niej możemy nie tylko spędzić czas z naszym potomstwem, ale także rozwinąć jego umiejętności. Jak to mądrze robić? Jak sprawić, żeby zabawa była nie tylko przyjemnością, ale także nauką, czasem spędzonym na poznawaniu nowych rzeczy?

Klocki Lego – rozwijająca zabawka dla naszego dziecka

Klocki LegoNa pewno ważne są odpowiednie zabawki. Nie zawsze tak zwane edukacyjne zabawki są najlepsze, bo zazwyczaj służą tylko do samodzielnej zabawy dziecka, a nie do zabawy z rodzicami, czy kolegami i koleżankami z przedszkola. Lepiej jest wybrać takie zabawki, które stwarzają możliwości interakcji z innymi. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą klocki lego friends. Dzięki nim możemy razem z dzieckiem wcielić się w rolę przyjaciół i razem przygotować budowę nowego domku, ogrodu, czy wyprawiania przyjęcia. Dzieciaki uwielbiają takie zabawy, zarówno z rodzicami, jak i z rówieśnikami. Klocki lego dla dziewczynek mają też wiele serii podobnych do tej, gdzie urządza się spotkania ze znajomymi, urzęduje w pięknym zamku, czy jeździ na wycieczki. Są też klocki lego dla chłopców, które polegają głównie na konstruowaniu różnych pojazdów, budowaniu miast. Mamy klocki lego ninjago, czy podobne klocki lego technic, gdzie buduje się właśnie samochody, samolotu, czy statki. Później możemy urządzać wyścigi, kto pierwszy dojedzie do mety, albo urządzać ,,pokazy lotnicze”. Takie klocki dzieci mogą nie tylko układać razem z rodzicami, ale także składać takie modele samodzielnie, co daje im okazję wykazania się, czasu tylko dla siebie, możliwości samodzielnej pracy.

Klocki lego city również dają wiele możliwości, a budowanie całego miasta, czy też jego części sprawia, że mamy świetną zabawę na długie godziny. Zatem pamiętajmy, że zabawa z naszym dzieckiem jest dla niego bardzo ważna, rozwijająca, i uczy się dzięki temu wielu rzeczy.