koła pasowe

Koło pasowe i jego przydatność

Koła towarzyszą człowiekowi od starożytności. Koło było bardzo przełomowym wynalazkiem nie tylko w matematyce ale także w innych dziedzinach.

Różne instalacje działają dzięki kołom pasowym

koła pasoweDzięki wynalezieniu koła można było tworzyć takie wynalazki jak wóz drabiniasty. Koło dało także początek motoryzacji, dzięki czemu możemy poruszać się samochodami po naszych, polskich drogach, a bez koła samochodowego samochód nie jest w stanie ruszyć. Koło samochodowe jest dobrym towarem zarówno importowym jak i eksportowym. Z pewnością nie raz każdy właściciel samochodu osobowego i nie tylko musiał kupować koła nie tylko do samochodu lecz nawet do ciągnika albo traktora.
Nawet rower bez kół jest tylko zwykłą ramą, którą jedynie możemy sprzedać, bo sama rama nie umożliwi nam jazdy. Koła nie są także elementem każdego pojazdu, którym możemy się przemieszać. Koło to także figura geometryczna na której biedni uczniowie muszą głowić się z obliczaniem wielu matematycznych wzorów, które dotyczą tej prostej do narysowania za pomocą cyrkla figury geometrycznej. Oprócz tych podanych kół mamy jeszcze inne rodzaje kół na przykład koła zębate lub koła pasowe, które mają przeróżne zastosowania. Przeróżne koła zębate są elementem wielu urządzeń, których wyliczenie zajęło by nam kilka długich dni. Natomiast koło bądź koła pasowe są elementem pompy wspomagania u wielu pojazdów samochodowych.

Również koła pasowe jest używane jako element pasów klinowych, a także pasów zębatych, które są elementem wielu urządzeń oraz przeróżnych instalacji, które służą nam na co dzień.