Kraty rolowane jako zabezpiecznie przed włamywaczami

Sposób chętnie stosowany zarówno w galeriach handlowych, mniejszych sklepach a nawet przez osoby prywatne, które chętnie wykorzystują wielofunkcyjność krat rolowanych jak ochrony przed włamaniem.

Kraty rolowane – jakość oraz wytrzymałość

 kraty stalowe rolowaneMechanizm ten chętnie wykorzystywany jest w różnego rodzaju obiektach architektonicznych. Niejednokrotnie, jak w przypadku sklepów ulokowanych w galeriach handlowych, stanowi nieodzowny element zabezpieczenia. Sprawdza się również pod względem estetycznym oraz skutecznie oddziela przestrzeń butiku od pozostałej części galerii. Równie chętnie stosowane w różnego rodzaju magazynach, z uwagi na funkcjonalność oraz wszechstronność, kraty stalowe rolowane są przystosowane do różnego rodzaju pomieszczeń. W uwzględnieniem ich zastosowania a także potrzeby wyeksponowania witryny sklepowe, czy zapewnienia pomieszczeniu odpowiedniej wentylacji, producenci przewidują różnego rodzaju rozwiązania. Dodatkowym atutem jest szeroki wyborów wzorów oraz kolorystyki, dzięki czemu witryna sklepu, po jego zamknięciu, zachowa ciekawy, przyciągający uwagę wygląd, a dodatkowo zyska protekcję w postaci bardzo wytrzymałych, wykonanych z wysokiej jakości materiałów krat rolowanych. Najczęściej spotykane modele mają szerokość do 20 metrów oraz wysokość do 5,5 metra. Dodatkowo cały system wyposażony jest w różnego rodzaju udogodnienia w postaci mechanizmów blokujących opadanie bądź podnoszenie się kraty a także zamek umożliwiający jej otwarcie.

Bardzo modny i estetyczny system krat rolowych zapewnia stoiskom sklepów, magazynom, czy parkingowym trwała ochronę przed intruzami. Duży wybór rozwiązań pod kątem wzorów pomaga w dopasowaniu kraty do otoczenia. Jej obsługę ułatwiają moduły sterujące takie jak pilot elektryczny, system sprężynowy, czy napęd elektryczny, co zapewnia niezawodną funkcjonalność urządzenia.