Kremy z konopi do wrażliwej skóry

Dla osób z wrażliwą skórą bardzo ważne jest dobieranie odpowiednich kosmetyków o jak najlepszym i najczystszym składzie. Złe kosmetyki mogą podrażniać i dodatkowo zaogniać stany zapalne, powodując pogorszenie ogólnego stanu skóry.

Naturalny krem na problemy ze skórą

krem konopny na egzemęPrzy atopowym zapaleniu skóry oraz przy egzemie konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Skóra wrażliwa i podrażniona potrzebuje silnej regeneracji. Należy szukać produktu który nie tylko zregeneruje zrogowaciałą i przesuszoną skórę, ale również przywróci jej miękkość i elastyczność. Dzięki temu skóra staje się o wiele bardziej odporna na pękanie i uszkodzenia. Wiem z własnego doświadczenia, że bardzo trudno jest dobrze nawilżyć skórę wrażliwą i wystarczy jeden nieodpowiedni kosmetyk aby skóra na nowo piekła, pękała i bolała. Długi czas nie mogłam znaleźć odpowiedniego kremu do pielęgnacji. Jednak gdy koleżanka poleciła mi krem konopny na egzemę który jest nie tylko naturalny ale i bardzo skuteczny. Krem z konopi przywraca barierę ochronną skóry, łagodzi egzemę i zmniejsza zaczerwienienie skóry, koi i usuwa nieprzyjemne pieczenie i swędzenie skóry. Poza ty koi i działa intensywnie regenerująco. Kolejnymi jego zaletami jest brak zapachu, to że dobrze się wchłania i rozprowadza. Krem z konopi nie zawiera żadnych parabenów oraz sztucznych barwników. Można stosować go przez dłuższy czas gdyż nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Krem taki jest dobry dla osób które mają skórę alergiczną. Krem rozprowadza się na dokładnie oczyszczoną skórę. Jeśli zaistnieje taka potrzeba czynność należy powtarzać od dwóch do trzech razy na dobę.

Osoby z wrażliwą skórą powinny przede wszystkim szukać produktów o naturalnym składzie. Im mniej sztucznych substancji i barwników w kosmetykach do ciała, tym lepiej dla wrażliwej skóry. Minimalizmy wtedy ryzyko powstania kolejnych podrażnień i reakcji alergicznych, które są trudne w leczeniu i bardzo bolesne.