Który susz jest niedrogi?

Palenie nigdy nie jest dobrym pomysłem i mówimy nie tylko o papierosach oraz innych wyrobach tytoniowych, ale też legalnej marihuanie CBD. Albowiem spalanie jest procesem, którego produktem jest dym i to właśnie on jest nośnikiem substancji rakotwórczych i substancji smolistych.

Duży wybór suszów do waporyzacji

niedrogi susz do waporyzacjiMało tego, przyjmując dym ze spalonej marihuany nie tylko się trujemy, ale też nie wykorzystujemy pełni jej potencjału. Jest tak, ponieważ, w procesie spalania traci się nawet pięćdziesiąt procent wszystkich substancji czynnych. To skutek tego, że temperatura spalania jest dla suszu konopnego nazbyt wysoka i zanim zdążą się z niego uwolnić substancje aktywne, ulegnie spopieleniu. Zatem, tak naprawdę, na skutek palenia, tracimy nie tylko składniki czynne, ale też gotówkę wydaną na susz, gdyż jego połowa bezpowrotnie uleciała z dymem. Najlepszym rozwiązaniem jest tu zatem zakup waporyzatora, czyli urządzenia, które służy odparowywaniu, a nie spalaniu, substancji aktywnych zawartych w suszu CBD. Ma to decydujący wpływ, ponieważ sprawia, że nie mamy do czynienia z dymem, a parą wodną – pozbawioną substancji smolistych i związków kancerogennych. Warto też dodać, że w tym procesie dochodzi do minimalnych strat, na poziomie od dwóch do pięciu procent. Warto również zaopatrzyć się w niedrogi susz do waporyzacji gdyż nie wszystkie gatunki się do tego nadają. Mowa tu zwłaszcza o tych bardziej żywicznych, gdyż trzeba dużo uwagi poświęcić ich mieleniu.

Waporyzowanie czy też odparowywanie substancji czynnych z marihuany CBD, jest najbardziej efektywnym sposobem ich pozyskiwania. Ma ono zastosowanie nie tylko w przypadku tego produktu, bowiem temu procesowi można poddawać także olejki do aromaterapii, jak również oleje i woski CBD.