Kupno salaterki szklanej

Od czasu do czasu przyjmuję w swoim domu gości. Bardzo lubię, gdy przychodzą, ponieważ możemy wtedy porozmawiać i miło spędzić czas. Muszę wtedy ich czymś ugościć. Niestety nie mam na czym położyć słodkości. Ostatnio zrobiłam budyń i musiałam podać go w kubku, ponieważ nie miałam miseczki. Przydałaby mi się jakaś salaterka. W ten sposób będę mogła postawić ją na stole. 

Wybór salaterki szklanej

salaterka ze szkłaNajlepiej by było, gdyby salaterka była szklana. Ładnie wtedy wyglądają w niej owoce, czy też słodkości. Postanowiłam, że wybiorę się do sklepu z drobiazgami, aby móc wybrać jakąś ładną salaterkę. Moja mama chciała jechać ze mną, ponieważ również chciała sobie taką zakupić. Wybrałyśmy się więc następnego dnia do sklepu. W głowie już miałam myśl, jak ona będzie wyglądać i prezentować się na moim stole. Poprosiłyśmy ekspedientkę, aby pokazała nam wszystkie miseczki. Okazało się, że salaterka ze szkła nie jest wcale taka tania, jak myślałam. Postanowiłyśmy z mamą, że zakupimy sobie po jednej. Na sam początek wystarczy. Ja chciałam kupić jedną, ze względu na to, że potrzebna mi jest ona do postawienia na środek stołu. Wybrałam moim zdaniem najładniejszą salaterkę. Od spodu miała bardzo dużo wyżłobień, co dawało spektakularny efekt. Moja mama wybrała taką najprostszą. Zapłaciłyśmy za nie i każda wróciła do siebie, do domu. Ja od razu wyspałam tam garść cukierków. Myślę, że jest ona bardzo praktyczna.

Jutro przychodzą do mnie goście. Poczęstuję ich truskawkami, które kupiłam rano na bazarze. Salaterka jest bardzo stylowa i uważam, że owoce będą pięknie w nich wyglądać. Moja mama już mi oznajmiła, że kupi sobie więcej takich miseczek. Ja również się nad tym zastanawiam. Na razie jestem bardzo zadowolona z tej. Jutro się okaże, czy moim gościom się spodoba. Jeżeli tak, to kupię ich więcej.