Services Hero Image

Kursy angielskiego w Anglii po filologii

Mój mąż śmieje się ze mnie co roku, kiedy zapisuję się na kurs francuskiego. Przecież mam dyplom magistra filologii romańskiej, więc po co idę na jakieś kursy? Przecież wiem nawet więcej niż ci nauczyciele tam uczący.

Kursy angielskiego w Anglii nie zawsze są potrzebne

kursy angielskiego w angliiJa jednak to cierpliwie znoszę i zapisuję się na francuski we Francji. Mimo ukończonych studiów nie używam francuskiego na co dzień, a wiadomo, że jeśli czegoś nie używamy to z czasem to zapominamy. To tak jak z jazda na rowerze. Jak już raz się tego nauczymy to potem już dajemy radę, ale jeśli wsiadamy na rower po dłuższym czasie to potrzebujemy chwili, żeby złapać równowagę. Ja tak traktuję swoje małe obozy językowe. Potrzebuję kilku dni, żeby wejść w tryb myślenia w sposób francuski, a potem jest już dobrze. Poza tym przy okazji mogę zobaczyć jak zmieniła się Francja przez ten rok. Gdybym używała francuskiego tak jak używam angielskiego to nie musiałabym tam jeździć. Mam również dyplom z filologii angielskiej, co bardzo mi się w pracy przydaje, bo pracuję w firmie, która ma dużo zagranicznych klientów, więc często zajmuję się tłumaczeniami biznesowymi. Kursy angielskiego w Anglii nie są mi więc potrzebne. Używam języka angielskiego praktycznie codziennie, nie tylko w pracy, ale także prywatnie mi się to przydaje, bo mam w Wielkiej Brytanii kilku znajomych, którzy nie umieją mówić po polsku. Poza tym angielski w Anglii jest koniecznością i przydaje się podczas oglądania filmów i słuchania muzyki zagranicznej, choć nie zawsze chcę wiedzieć o czym popularni wokaliści śpiewają. Moim zdaniem nauka języka jest bardzo ważna i nie wyobrażam sobie, żeby obecnie ktoś nie znał chociaż angielskiego. Teraz w każdej pracy jest on wymagany. Może sprzątaczkom nie jest on potrzebny, ale już kasjerki, ekspedientki, hostessy, czy asystentki już muszą go znać.

Francuski, niemiecki, hiszpański, włoski czy rosyjski na pewno też byłby pomocny, ale angielski to absolutna podstawa. Nie mniej jednak mój francuski we Francji nadal będzie kontynuowany, żeby niczego nie zapomnieć.