Lokalizacja gps na telefon

 

Spośród wszystkich zabezpieczeń, jakich używaliśmy podczas konwojowania wartości pieniężnych, bodaj najważniejszym był lokalizator gps, stale przesyłający położenie wozu do dyspozytora. Było to o tyle ważne, że wiedząc gdzie jesteśmy, dyspozytor mógł nam znaleźć lepszą trasę do celu tak, by zmieścić się w limicie czasowym.

Lokalizator dla konwoju bankowego

lokalizator gps androidCzasem zdarzało się nam utknąć w korku, czy trafić na remont drogowy, a wtedy należało jak najszybciej znaleźć nową trasę do celu, szczególnie gdy już mieliśmy ładunek na samochodzie i włączony limit czasowy. Dyspozytor mógł nam wyznaczyć nową trasę, ale nie byliśmy jedynym konwojem który koordynował, i czasem zdarzały się znaczne opóźnienia. Kierownik konwoju wprowadził więc lokalizator gps android na telefony, którymi posługiwali się koledzy z grup interwencyjnych. Było to o tyle dobre rozwiązanie, że w razie potrzeby mogliśmy poprosić o pomoc kolegów z najbliższej grupy, gdyby dyspozytor z jakiegoś powodu nie był w stanie wyznaczyć nam bezpiecznej trasy. Koledzy również lepiej znali swoje rejony, mogąc pokierować nas skrótem lub nowo otwartą drogą, o której dyspozytorzy mogli nie wiedzieć. Dodatkowo, w sytuacji zagrożenia, mogliśmy zawsze wysłać sygnał alarmowy do grup interwencyjnych, które mogły z łatwością znaleźć nasze położenie dzięki systemowi lokalizacji. Instalacja takiego systemu była wręcz banalnie prosta, wystarczyło wgrać oprogramowanie do używanego lokalizatora, urządzeń z systemem android, i można było śmiało użytkować nowy system lokalizacji.

Okazał się on nieocenioną pomocą, gdyż niejednokrotnie korzystaliśmy z pomocy kolegów, znających dobrze okolicę. Dzięki temu również dyspozytorzy mieli ułatwioną pracę, mogąc skupić się na wyznaczaniu tras dla pojedynczych konwojów.