Magazynowe metody zwiększenia powierzchni składowania

Wielu przedsiębiorców rozwija swoje działy magazynowe, dzięki zwiększonej liczbie zamówień oraz produkcji w swoich firmach. Dlatego powierzchnia magazynowa, jaką dysponują, może okazać się niewystarczająca. Można ją w łatwy sposób powiększyć, montując nowoczesne konstrukcje, które zwiększą ją bez udziału ekip budowlanych. Jakie to elementy i w jaki sposób są montowane na halach?

Podesty i antresole zwiększające powierzchnię magazynu

ekonomiczne podesty magazynoweDo najbardziej popularnych elementów tego typu zaliczymy przede wszystkim specjalne podesty, które mogą być montowane w różnych miejscach na magazynie. Mogą one w szybki sposób zwiększyć efektywną powierzchnię magazynu o kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Ekonomiczne podesty magazynowe mogą być montowane zarówno we współudziale innych systemów składowania lub stanowić samodzielną konstrukcję na hali magazynowej. Tego typu konstrukcje mogą być znakomitym wyborem, gdy chcemy umieścić na magazynie innego rodzaju produkty, a także oddzielić je od innych elementów, które są w nim składowane. Większym odpowiednikiem podestów są tak zwane antresole, które mogą obejmować znaczną powierzchnię magazynu, i stanowić niejako dodatkowy poziom, który może zostać wykorzystany do składowania różnorakich materiałów. Antresole i podesty są produkowane z wykorzystaniem nowoczesnych technik modularnych, co sprawia, że ich montaż i przygotowanie do użytku zajmuje mało czasu i może być przeprowadzane w niezwykle szybki i dokładny sposób.

Konstrukcje powiększające powierzchnie magazynowe to niezwykle popularny element każdego nowoczesnego magazynu. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu tego typu konstrukcji możemy w łatwy sposób powiększyć i zdywersyfikować powierzchnie magazynowe, bez ingerencji w konstrukcję nośną danej hali.