Malowanie farbami rozwija wyobraźnię

Często mamy kilkulatków szukają ciekawych pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem. Gdy za oknem pogoda nie dopisuje i pozostaje nam siedzenie w domu, czasem trzeba dwoić się i troić, by zająć czymś znudzoną swoimi zabawkami pociechę. Najlepiej, żeby było to zajęcie kreatywne, rozwijające wyobraźnię i jednocześnie sprawiające dziecku dużo radości.

Kolorowe farby w różnych odsłonach

farba w sprayu do tkaninMalowanie farbami z pewnością spodoba się naszym podopiecznym. Do dyspozycji mamy farby plakatowe, akwarele, farbki w wygodnym pisaku, a także te w sprayu. W zależności od wieku dziecka i jego umiejętności, wybierzmy te odpowiednie i zabawmy się w galerię sztuki. Pozwólmy dziecku trochę się ubrudzić. Jeśli chce, niech maluje rękami. Z pewnością stworzy niepowtarzalną kompozycję, a towarzyszyć temu będzie kupa zabawy i śmiechu. Pozwólmy dziecku na ekspresję. Dla starszych dzieci ciekawym pomysłem będzie farba w sprayu do tkanin. W szafie każdego dziecka znajdziemy zwykłą bawełnianą koszulkę, której nie szkoda będzie ozdobić własnoręcznym rysunkiem. A może dajmy dziecku naszą lnianą torbę na zakupy i poprośmy o namalowanie ciekawego wzoru, czy ulubionej postaci z bajki. Po wyschnięciu wystarczy wyprasować  miejsce z malunkiem, ponieważ farba w sprayu do tkanin staje się wtedy odporna na pranie. Rzecz ozdobiona w ten sposób przez dziecko, może być wspaniałym pomysłem na prezent z okazji dnia matki. Z pewnością ucieszy i wzruszy każdą mamę.

Malowanie farbami to świetny sposób na jesienną nudę. Postarajmy się, aby czas spędzony w domu nie był dla dziecka tylko siedzeniem przed telewizorem, czy graniem na tablecie. Niewielkim nakładem pracy można z powodzeniem spędzić go w zdecydowanie ciekawszy sposób. A radosne chwile z pewnością zapadną w pamięci naszych pociech, jak i nas samych.