Miękka koszula nocna

Dla wielu mam karmienie piersią jest wyjątkowym doświadczeniem, które bardzo zbliża i buduje relację. Jednak jest to też okres sporego obciążenia i poświęcenia dla kobiety, gdyż musi ona być na każde żądanie dziecka w dzień i w nocy.

Z czego są uszyte koszule do karmienia?

koszula nocna do karmieniaKażda przyszła mama zaopatruje się w niezbędne produkty i artykuły, które będą jej potrzebne w opiece nad maluchem. Większość rzeczy dotyczy samego dziecka, ale odzież do karmienia jest niezbędna wszystkim mamom, które chcą karmić piersią. Przede wszystkim są to biustonosze z odpinanymi miseczkami, bluzki i sukienki w odpowiednim kroju oraz przynajmniej jednak koszula nocna do karmienia. Ponieważ małe dzieci jedzą przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, to mama musi nosić specjalną odzież nie tylko w dzień, ale również w nocy. Koszula nocna jest bardzo praktyczna, ponieważ łatwo się ją zakłada i łatwo ściąga. Modele dla mam karmiących przeważnie mają niewielkie rozpięcia po bokach na wysokości biustu, guziki na środku wzdłuż materiału lub mają fason zakładany. Dzięki temu mama szybko i sprawnie może podać dziecku pierś do karmienia, bez konieczności ściągania całej piżamy. Alternatywą dla koszuli mogą być zestawy spodenek i podkoszulków albo topów  odpinanymi ramiączkami. Przy wyborze rozmiaru koszuli nocnej, warto wziąć nieco luźniejszy, ponieważ biust w trakcie karmienia będzie zmieniał wielkość, a do tego konieczne jest noszenie cały czas biustonosza do karmienia  wkładkami laktacyjnymi, co będzie zajmować trochę miejsca.

Do karmienia zawsze lepiej wybrać nieco luźniejszą koszulę niż obcisłą, bo będzie komfortowa. Jeżeli chodzi o materiał, to przeważnie koszula do karmienia jest uszyta w całości z naturalnej bawełny lub nawet bambusa, które świetnie chłoną wilgoć.